כל מה שחשוב ויפה

פורטפוליו לייב: שבור | שלם

מפגש מיוחד של פורטפוליו לייב יתקיים במרכז נווה שכטר בלילה שבין שבת לראשון, בשעה 01:00, לרגל פתיחת התערוכה שבור | שלם, שתיפתח בערב שבועות – מוצאי שבת 23.5 כחלק מתיקון ליל שבועות (לתוכניה המלאה). המפגש יעסוק במתח שבין שבר לתיקון ובצמיחת השלם מתוך השבור בתחומי העיצוב השונים. משתתפים: שלומית באומן, מעין לויצקי והרב רוברטו ארביב.

מעין לויצקי, ואיך קורה עדיין. העבודה הוזמנה על ידי בית אבי-חי והוצגה בתערוכה בנושא שמיטה

מעין לויצקי, ואיך קורה עדיין. העבודה הוזמנה על ידי בית אבי-חי והוצגה בתערוכה בנושא שמיטה

השאיפה ליצור משהו טוב או יפה יותר, לתקן את המצב הקיים, היא אתגר שהופך להיות סבוך יותר ויותר בעולם שבו גבולות אתניים, דתיים, חברתיים ופוליטיים הולכים ונפרצים. החוויה האנושית העכשווית מתעצבת כאשר מבנים מסורתיים של שייכות – שהגדירו זהות אישית וקהילתית, וקבעו את עולמו הרוחני והתרבותי של האדם במשך דורות רבים – מאבדים את תוקפם. סקפטי, חסר אמונה כלפי המדע, השלטון והדת, וחשדן כלפי אידיאולוגיות וכלפי תצורות של טכנולוגיה, האדם נאלץ להתמודד  עם הצורך ליצוק משמעות ולמצוא מזור.

ומצד שני, המילה משבר היא גם כינוי לצירי לידה; ובמקורות היהודים לשבר ולתיקון נוכחות מרכזית: מתוך השבר צומח התיקון, בין חורבן הבית לבניינו המחודש, בין גלות לגאולה. כך, השבר עלול להיות תהליך של קריסה, אולם הוא יכול להיות גם פתח לבריאה מחודשת; לתיקון.

שלומית באומן. צילום: אילן עמיחי

שלומית באומן. צילום: אילן עמיחי

מתי השבר הוא הזדמנות ליצירה חדשה ומתי הוא סימן שצריך להתקדם הלאה? ממה נובעת השאיפה ליצור משהו חדש, גם כאשר הקיים לא שבור או מקולקל? והאם הגיע הזמן לנטוש את המרדף אחר החדש, ולהסתפק בקיים? שאלות אלו ואחרות יעמדו במרכז המפגש שיתקיים במוצאי שבת 23.5, בשעה 01:00 בנווה שכטר, רחוב שלוש 42 נווה צדק, תל אביב – יפו.

הכניסה חופשית, מספר המקומות מוגבל.

עמרי פישר

עמרי פישר

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden