כל מה שחשוב ויפה

״המקרר״ באוהבים אמנות. עושים אמנות

פורטפוליו News: המקרר הוא אירוע אמנות רב תחומי שיתקיים בסוף השבוע הקרוב (28-30/5) כחלק מאירועי אוהבים אמנות עושים אמנות במחלקה לאמנויות של עיריית תל אביב יפו. עבודות וידאו, סאונד, מיצג ומיצב, יוצגו בחלל תעשייתי ששטחו 1,900 מ״ר מתחת לאדמה, ששימש בעבר כבית הקירור המרכזי לפירות וירקות לשוק הסיטונאי של תל אביב-יפו. בינואר 2016 החלל עתיד לחזור לפעילות מסחרית, אך כעת הוא עומד עזוב ובתוכו מנועים מושבתים, מלגזות דוממות ושעונים שנעצרו.

יונתן אולמן

יונתן אולמן. כל הצילומים: מל ברגמן

סיפורו של אזור שוליים מובהק, שהפך בהדרגה לקרקע בעלת ערך נדל״ני נחשק, הוא מצע מעורר למחשבה חברתית, פוליטית, אורבנית ואקולוגית. במקום יתקיים אירוע חד-פעמי, שבו ישתתפו אמנים ויוצרים, יזמים חברתיים, בשלנים ואחרים; אירוע שיחדש את התנועה, האינטנסיביות וריח הירקות והפירות של בית הקירור הישן. התערוכה בחלל התת קרקעי תנסה להוות במה להתמודדויות עם תכנים הנמצאים מתחת לפני השטח, על ידי התייחסות לדימויים של שימור, אכסון, קירור ומתיחת הזמן הטבעי.

בין שיתופי הפעולה שיקחו חלק במקרר: אירוע דיסקושוק, של ארגון סלואו פוד; סדנאות כתיבה וקריאה עם עדי שורק ודוכני ספרים של חנות הספרים סיפור פשוט ואקס-ליבריס; מופע של תאטרון קליפה; ומסיבת סיום עם מיה בירן וחמודי עאודה. בין האמנים המשתתפים: בוריס אויכרמן, יעל בלבן, שרון בלבן, ערן זקס ויואל רגב, שחר יהלום ונגה שץ, מיכל נאמן, חביבה פדיה, יערה צח, סכנדר קובטי ועוד.

המקרר: הכניסה מהחניון שברחוב החשמונאים 86
אוצרות והפקה: איריס פשדצקי, גילי זיידמן, עמרי בן ארצי

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden