כל מה שחשוב ויפה

פָּרָשׁ נודד - אסד עזי באום אל פחם ובעין חרוד

פורטפוליו News: במהלך חודש יוני תפתח תערוכה מקיפה לצייר אסד עזי. התערוכה, פָּרָשׁ נודד, תכלול קרוב ל-120 ציורים, ותוצג במקביל בגלריה לאמנות באום אל פחם (פתיחה: 6/6) ובמשכן לאמנות עין חרוד (פתיחה (20/6). אוצר: גלעד מלצר.

אסד עזי, סימבוליזם. צילום: יגאל פרדו

אסד עזי, נפוליאון. צילום: יגאל פרדו

עזי מצייר למעלה מ-30 שנה אך בניגוד לאמנים רבים בני דורו, הוא אינו בוחן מדיות אחרות ונשאר נאמן לציור בלבד.הוא  מצליב בעבודות תמות מתולדות האמנות עם פרטים אוטוביוגרפיים אמיתיים ומפונטזים, הדהודים של התרבות הפלסטינית, סממנים של תרבות פופולרית, של מזרח ומערב, תוך בחינה עיקשת של שפת הציור. המוקדים שבהם עזי נע ויוצר הינם שפרעם כפר הולדתו, ותל אביב-יפו, שם הוא מתגורר כיום. אלו מהדהדים את השילוב הייחודי של יצירתו, היונקת הן מהתרבות הערבית והן מהתרבות המערבית, ואשר מפגישה בין הפן והמרחב האישי לזה הציבורי-פוליטי.

זו התערוכה הרטרוספקטיבית הראשונה של עזי, מהחשובים שבאמנים הערבים-ישראלים ומהציירים המובילים בארץ בדור האחרון. התערוכה תתחקה גם אחרי הכרונולוגיה של התפתחותו של עזי כאמן, וגם אחרי הצירים המרכזיים של יצירתו, ותבחן את הצירים המרכזיים ביצירתו: הציר האוטוביוגרפי, דמות האב – חיל שנהרג כשעזי היה ילד צעיר, הגדילה בחברה כפרית-מסורתית, המעבר לחברה עירונית (חיפה, תל אביב) והשילוב של תחנות אלו בציור.

אסד עזי, צייד. צילום: יגאל פרדו

אסד עזי, צייד. צילום: יגאל פרדו

החללים הגדולים של המשכן בעין חרוד ושל הגלריה באום אל פחם יאפשרו לבחון את השפה הציורית הייחודית של עזי ולהציג באופן נדיב את המוטיבים החשובים שהתפתחו לאורך הקריירה שלו: דמות האב, הפרש, דמות הצייר ואת השימוש המגוון שלו במקורות מתולדות האמנות – רנסאנס, אימפרסיוניסטים, מודרניזם מוקדם, מיניאטורות פרסיות וטורקיות, אלבומי צילום פרטיים וחפצי רדי-מייד.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden