כל מה שחשוב ויפה

אן ליסלגארד: מרחבים מקבילים

פורטפוליו News: התערוכה ״מרחבים מקבילים״ של האמנית אן ליסלגארד (Ann Lislegaard) תיפתח ב-10/6 במוזיאון תל אביב. אוצרת: מאירה יגיד־חיימוביץ׳. הרצאה של ליסלגארד תתקיים בערב הפתיחה בשעה 19:00.

עולם של בדולח (בעקבות ג׳.ג. באלארד)

עולם של בדולח (בעקבות ג׳.ג. באלארד)

עבודתה של ליסלגארד יוצרת חוויה של מרחב מדומה באמצעות קישורים בין אדריכלות וקולנוע, בין נרטיבים בדיוניים, בין אדם, מכונה וחיה. במסגרת זו – השואבת ממשקעים היסטוריים של תרבות וטכנולוגיה וניזונה מתיאוריות מִגדר פמיניסטיות – הגבולות בין הממשי למדומה מתחילים להתמוסס.

עולמות קונקרטיים ומדומים זולגים זה לתוך זה ומתארגנים מחדש, עולם בתוך עולם בתוך עולם. ספרות מדע בדיוני משמשת לה חומר גלם להבניית מרחבים המצליבים בין חללים אדריכליים לבין מרחבים בדיוניים, כעין גנרטור לעולמות מדומים, למצבים קיצוניים שעל סף התפרקות של מרקם הציוויליזציה. ליסלגארד אורגת השתקפויות בין פנים וחוץ באמצעים של סאונד, אור ודימוי. בין השאר היא מצליבה את בית הזכוכית שבנתה לעצמה האדריכלית לינה בו בארדי בפאתי סאו-פאולו (1951) עם יער הבדולח מספרו של ג׳.ג. באלארד (1966).

ליסלגארד, ילידת  1962, נורווגיה, היא אמנית עכשווית המתגוררת ויוצרת בקופנהגן, דנמרק. היא ידועה ביצירת סרטי אנימציה בתלת מימד ומיצבים של אור וסאונד. בתערוכה במוזיאון יוצגו העבודות בֶּלונה (בעקבות סמואל דילייני)עולם של בדולח (בעקבות ג׳.ג. באלארד) ודובאדד דובאדד – עבודת אנימציה חדשה המבוססת על הרומן גזר-דין מוות מאת סופר המד״ב היפני שיאקי קוואמאטה, שהוצגה לראשונה לפני כחודש במסגרת ״פאראסופיה״, פסטיבל בינלאומי לתרבות עכשווית בקיוטו, יפן.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden