כל מה שחשוב ויפה

שבור | שלם: סיור מודרך בתערוכה

פורטפוליו News: ביום רביעי בשעה 19:30 יתקיים סיור מודרך בתערוכה שבור | שלם, שנפתחה בחודש שעבר במרכז נווה שכטר. העבודות שמוצגות בתערוכה מציגות פרשנויות עכשוויות שונות למתח שבין שבר לתיקון ולצמיחת השלם מתוך השבור בתחומי העיצוב השונים. בסיור ישתתפו אוצר התערוכה, יובל סער, וכמה מהמעצבים שמשתתפים בה.

הזמנה לסיור

שברי חפצים שהפכו לאחד; בגדים ישנים שהפכו לתכשיטים; הפליאה על כוחותיו של הטבע אל מול אדישותו בעת קושי ואובדן; כתונת פסים שנפרמה ונארגה מחדש לתכריך; סיגריות, גלידה, משכחי כאבים, פחמימות, ספת פסיכולוג, קפה, שקית קניות, יומן אישי.

17 המעצבים שמשתתפים התערוכה ״שבור | שלם״ מציגים מנעד רחב של התייחסויות למושגים כמו תיקון, שבר ואיחוי, ונעים בין המסורתי לעכשווי בתחומי העיצוב השונים – תקשורת חזותית, איור, עיצוב תעשייתי, עיצוב אופנה, עיצוב טקסטיל, עיצוב קרמי, עיצוב זכוכית ועוד. החוט המקשר בין העבודות שמוצגות בתערוכה הוא ההתייחסות העכשווית למתח שבין שבר לתיקון, לצמיחת השלם מתוך השבור – בין הכוחות המניעים מעצבים מיומם הראשון במקצוע.

השאיפה ליצור משהו טוב או יפה יותר, לתקן את המצב הקיים, היא אתגר שהופך להיות סבוך יותר ויותר בעולם שבו גבולות אתניים, דתיים, חברתיים ופוליטיים הולכים ונפרצים. החוויה האנושית העכשווית מתעצבת כאשר מבנים מסורתיים של שייכות – שהגדירו זהות אישית וקהילתית, וקבעו את עולמו הרוחני והתרבותי של האדם במשך דורות רבים – מאבדים את תוקפם. סקפטי, חסר אמונה כלפי המדע, השלטון והדת, וחשדן כלפי אידיאולוגיות וכלפי תצורות של טכנולוגיה, האדם נאלץ להתמודד  עם הצורך ליצוק משמעות ולמצוא מזור.

ומצד שני, המילה משבר היא גם כינוי לצירי לידה; ובמקורות היהודים לשבר ולתיקון נוכחות מרכזית: מתוך השבר צומח התיקון, בין חורבן הבית לבניינו המחודש, בין גלות לגאולה. כך, השבר עלול להיות תהליך של קריסה, אולם הוא יכול להיות גם פתח לבריאה מחודשת; לתיקון.

משתתפים: אברהם קורנפלד, איתי פוטש, דניאל קלר, הילה אזולאי, טליה מוקמל, מעין לויצקי, נמרוד גילה, עמי דרך ודב גנשרוא (סטודיו עמידב), עמרי פישר, ערן טואף, קרן בירמן, רחלי שלו, שי טקו, שי שניידרמן, שלומית באומן, תמר דברת.

נווה שכטר, רחוב שלוש 42 נווה צדק, תל אביב – יפו.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden