כל מה שחשוב ויפה

Note to Self / גידי גילעם (signor Gi)

פורטפוליו News: התערוכה NOTE TO SELF, תערוכת היחיד של גידי גילעם (signor Gi), תיפתח ביום חמישי 6.11 בגלריה מרחב לאמנות. התערוכה תכלול גופי עבודות חדשים המבקשים להתמודד עם שאלות של זהות דרך שכלול ופיתוח של מושג הדיוקן האנושי, והעמדתו בסימן שאלה. אוצרת: הגר בריל
גידי גלעם. דודים בחליפות

גידי גילעם. דודים בחליפות

לאורך מאות שנים, נתפס הדיוקן במסורת האמנות המערבית כתיעוד – לרוב אידיאלי – של האדם המוצג בו. בתסרוקות מהודרות, בתכשיטים וצווארוני פרווה, במעיל מרופט או במבט נוגה – הדיוקן החזיק במעין כוח מאגי, כמו הצליח לאגור בתוכו את ישותו של האדם המצויר. כיום, בעידן של טכנולוגיות מתקדמות ותרבות חזותית אינטנסיבית השוטפת אותנו מכל עבר, הפך הדיוקן, ובעיקר הדיוקן העצמי, למרכיב פשוט, יומיומי. את שעות הישיבה הארוכות אל מול כן הצייר החליפו הטלפונים החכמים, ואין לאדם דבר קל מלצלם דיוקן עצמי – בכל מקום, בכל זמן, כל הזמן. תופעת ה־Selfie נעשתה כה נפוצה עד שזכתה להיכנס כמילה רשמית למילון אוקספורד.

אם כן, מדוע אנו מעניקים משמעות כה רבה לדימוי הפנים והגוף האנושיים? האם אנו באמת יכולים ללמוד מתוכם דבר מה על האדם הנמצא מולנו? האם הוא יכול ללמוד מהם דבר מה על עצמו? ואיך נדע שמה שלמדנו הוא אמיתי?

gidi_gilam_the_collector

גידי גלעם. האספן

גידי גילעם, הידוע בכינוי signor Gi, אמן רחוב כשש שנים ואחד הבולטים בסצנה המקומית, חי ועובד בתל אביב. בעל תואר בהיסטוריה ופילוסופיה מאוניברסיטת תל אביב ובוגר האקדמיה בצלאל, ירושלים. זוכה פרס פלדהיים לשנת 2010. עבודותיו מתעסקות בפירוק והרכבה של מושג הזהות וכאמן הוא מושפע מאמני הפורטרטים הגדולים כגון מקס בקמן, לוסיאן פרויד ואחרים. עבודותיו מוצגות בגלריות בארץ ובעולם. במקביל הוא מתעסק בוידאו ארט ובציורי סטודיו.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden