כל מה שחשוב ויפה

מותו של הסטרייט

פורטפוליו News: מותו של הסטרייט, תערוכת בזק קבוצתית לרגל שבוע הגאווה, תיפתח בקולקטיב האמנות הרצל 140 ביום חמישי ה-11/6. משתתפים: שרון פוליאקין, אדם קלדרון, יובל ישראלי, רון וינטר, יואש פלדש, גיא ניסנהויז, נועה אגדסי, מרגרט אולין. אוצרות: הרצל 140.

ללא כותרת, רון וינטר

ללא כותרת, רון וינטר

עד לפני כמה עשורים לא התקיימה בישראל אבחנה ברורה בין הומוסקסואלים להטרוסקסואלים. להט״בים אמנם לא העזו כמעט להיחשף, אך התרבות יכלה להכיל סממנים של אינטימיות ותשוקה בין נשים לנשים ובין גברים לגברים. בימינו, סממנים כאלה היו מתפרשים כביטוי להומוסקסואליות, ולכן נשארים נחלת ההומואים – או נכחדים. מבחינה זו ניתן לומר שהסטרייטיות נולדה רק בתקופה האחרונה ממש. האם אנו צפויים לראות את סופה של הסטרייטיות כפי שהכרנו אותה?

בתערוכה חדשה לרגל חודש הגאווה, שורת אמנים צעירים ויפים בוחנת את ההשלכות של תופעת מותו של הסטרייט: מאריחי חרסינה בהם מוטבעים איברי מין זכריים רפויים של נועה אגדסי וסדרת צילומי ״גאווה״ של שרון פוליאקין, דרך דיוקן עצמי של גיא ניסנהויז המגולף בעץ בתוך ג׳קוזי וחתולים יוצאים ממנו ועד ל״יאיר״ של יואש פלדש – גינה אנכית עם דיוקנאותיהם של יאיר נתניהו וחברו השוודי ועוד.

גיא ניסנהויז, חתולה שחורה

גיא ניסנהויז, חתולה שחורה

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden