כל מה שחשוב ויפה

ורד קמינסקי: אבנים מלאכותיות

פורטפוליו News: אבנים מלאכותיות, תערוכת היחיד של ורד קמינסקי, זוכת פרס אנדי לאומנויות עכשוויות לשנת 2015, תפתח ביום רביעי ה-10/6 במוזיאון תל אביב. אוצרת: מאיה ויניצקי.

ורד קמינסקי פועלת זה כשלושה עשורים בשדה הצורפות המקומי, הן כיוצרת, מרצה ומציגה. קצרה היריעה מלהסביר את פועלה של קמינסקי, אבל די לומר שחיבורים בין חומר למבנה, על מצבם הטהור, מעסיקים אותה. החומרים שאיתם עובדת קמינסקי נגזרו מהסביבה החומרית שסובבת אותנו, ובין אם אלו אבנים טבעיות, חול, מרצפות או רשתות, היא בוחנת את התנהגותם ומעלה שאלות לגבי חומריות מקומית, מעמדו של החומר בשדה הצורפות,

הזכייה בפרס אנדי אפשרה לערוך מהלך ארוך טווח שבו נפרסו תהליכי העבודה, הדגמים והעבודות הסופיות מכל שנות עבודתה. בתערוכה, כמעשה רטרוספקטיבי, מוצגים אלו יחד עם מספר פרויקטים חדשים מהשנה האחרונה, תוך חלוקתם לקבוצות או סדרות. העמדת העבודות וסידורן בגלריה, מציג הקשרים שונים.

ורד קמינסקי. תליון 2012. נחושת. כסף אורך 11 סמ.

פרס אנדי מיסודו של צ׳ארלס ברונפמן מוענק ליוצרים מצטיינים בתחומי הקרמיקה, הצורפוּת, הטקסטיל, האופנה והזכוכית. הפרס נוסד בשנת 2005 במטרה לתמוך בתחומים השונים של האומנות העכשווית, מתוך אמונה באיכותה של האומנות הנוצרת בארץ. השנה נמנו עם חבר השופטים רבקה סקר, מייסדת Artis וחברה בוועדת ההיגוי של הפרס; נירית נלסון, אוצרת ומנהלת המרכז לאמנות חזותית JCVA, ירושלים; עידו ברונו, מעצב תעשייתי ומרצה בכיר במחלקה לעיצוב תעשייתי בבצלאל; ומאירה יגיד-חיימוביץ׳, אוצרת המחלקה לעיצוב ואדריכלות במוזיאון תל אביב לאמנות.

ורד קמינסקי, ילידת 1953, היא בוגרת המחלקה לצורפוּת בבצלאל, אקדמיה לאמנות ועיצוב, ירושלים, ולימודי המשך במחלקה לצורפוּת באקדמיה ריטפלד, אמסטרדם. למדה לתואר שני במחלקה לאמנות פלסטית באוניברסיטת פריז 8 סן-דני, וכיום היא פרופסור במחלקה לצורפוּת בבצלאל. במהלך השנים הציגה בתערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות רבות. עבודותיה שמורות באוספים ציבוריים רבים, ביניהם מוזיאון סטדליק, אמסטרדם; המוזיאון לאמנות דקורטיבית, פריז; והמוזיאון היהודי, ניו-יורק.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden