כל מה שחשוב ויפה

מילאנו 2015. רועי מגדסי

חודשיים לאחר שהסתיים שבוע העיצוב של מילאנו, המעצבים הישראלים מסכמים את החוויה, מספרים על ההכנות, ומתחילים לחשוב על השנה הבאה. מילאנו 2015 | פרויקט מיוחד


Roee_Magdassi_Tre (1)

Roee_Magdassi_Tre-(6)

Roee_Magdassi_Tre-(5)

מי:

רועי מגדסי. בוגר המחלקה לעיצוב תעשייתי בצלאל, עובד בתל אביב.

מה:

הצגתי במילאנו בתערוכה קבוצתית של Meet My Project הצרפתית, שהתקיימה באזור Brera, את פרוייקט הגמר שלי מבצלאל שעבר שדרוג: פינת קריאה, שמקורה בהפשטה צורנית של בעלי חיים, הנקראת 'Tre', וכוללת כורסה, מנורה עומדת ושולחן צד.

 Roee_Magdassi_Tre-(14)

Roee_Magdassi_Tre-(16)

ההכנות:

הפרוייקט זכה להמון תשומת לב ופרסום רב בעיתונות, והרגשתי שאני צריך לעשות מהלך נוסף כדי להגיע לחברות גדולות שעשויות להיות מעוניינות בייצור של הרהיטים או בשיתוף פעולה אחר. מילאנו מבחינתי הייתה האפשרות הכי טובה ומיידית לעשות זאת. כדי לשלוח את הרהיטים למילאנו (וגם כדי להגיע איתם ברמת מוכנות גבוהה לייצור) תכננתי ובניתי אותם שוב בצורה כזו שהם יוכלו להתפרק ולהיארז בצורה קומפקטית.

Roee_Magdassi_Tre-(19)

במילאנו:

במהלך שבוע העיצוב מקבלים פרספקטיבה קצת שונה על עולם העיצוב: מצד אחד מדהים לראות את השוק הענק שיש לזה בעולם, יש מן תחושה שלכל דבר יש מקום, אך עם זאת פתאום מבינים איזו כמות של מעצבים צעירים מנסה להשתלב בשוק, וזה דבר שקצת מערער את הביטחון.

במהלך התערוכה קיבלתי תגובות טובות, אבל היה לי מעט חוסר מזל עם המקום, מאחר והשנה הייתה בו הרבה פחות תנועה מאשר בשנים שעברו. בכל אופן, בחרתי להציג בתערוכה שבה נמצאים נציגים שיכולים להציג את הפרויקט שלי גם כשאני לא שם כדי שאוכל להסתובב וליצור את הקשרים שחיפשתי.

במשך יומיים הסתובבתי בתערוכה המרכזית (Salone de Mobile) והצגתי את הפרויקט לחברות שנראו לי רלוונטיות מבחינת סגנון. מהבחינה הזו מילאנו מציעה הזדמנות מיוחדת – לגשת ולהציג עבודות ישירות לבעלי חברות ולארט דיירקטורים, אנשים שבדרך אחרת לא הייתי מצליח להגיע אליהם.

Roee_Magdassi_Tre-(21)

חודשיים אחרי:

אחרי שחוזרים לארץ מתחילה העבודה: לשמר ולקדם את הקשרים שנוצרו. שלחתי מצגות למספר חברות שהביעו עניין בפרויקט כמו שהוא, או הציעו הצעות לשיפור. במהלך שבוע העיצוב ובחודשים שקדמו לו לומדים המון מבחינת תכנון, ייעול והתנהלות עם ה״עולם האמיתי״. אני חושב שהצגה במילאנו היא חוויה מיוחדת שתורמת רבות – אם באופן ישיר או עקיף – ושכדאי להגיע מוכנים בצורה הטובה ביותר, ובעיקר לדעת מה מחפשים כדי להפיק את המקסימום מהשבוע.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden