כל מה שחשוב ויפה

מילאנו 2015. רונה מיוחס-קובלנץ

חודשיים לאחר שהסתיים שבוע העיצוב של מילאנו, המעצבים הישראלים מסכמים את החוויה, מספרים על ההכנות, ומתחילים לחשוב על השנה הבאה. מילאנו 2015 | פרויקט מיוחד


_MG_2884

מי:

רונה מיוחס-קובלנץ, מעצבת תעשייתית ומייסדת המותג kukka וסטודיו לעיצוב rmkdesign. קוקה הוא מותג עיצוב בריטי שהוקם בלונדון ועשה עלייה לארץ לפני שבע שנים. במשרד בארץ אנחנו שלושה עובדים (רונה זינגר, דיוויד ריאן ואני), ואת המיתוג, הגרפיקה ועבודות אחרות אנחנו עושים עם המעצבים שלנו בלונדון. אנחנו מעצבים ומייצרים מוצרים לבית ולמשרד עם דגש על תאורה, עושים עבודות עיצוב ״קסטם מייד״ לחללים ציבוריים ומעצבים לחברות חיצוניות.

1141_rmkdesign_YoavGurin_4

צילום: יואב גורין

1141_rmkdesign_YoavGurin_1

צילום: יואב גורין

מה:

השנה הצגנו בשני מקומות במילאנו. ב-Designjunction בחדר הירוק, יוזמה של הממשלה הבריטית לקדם עיצוב בריטי. זו פעם שניה שאנחנו מציגים בחדר הירוק במילאנו ושנה חמישית שאנחנו מציגים בדיזיינג׳נקשן. השנה החדר הירוק השנה היה בנושא dining room כמחווה לאקספו שנפתח במאי. אגף התרבות של הקונסוליה הבריטית במילאנו אצר את התערוכה שבה השתתפו עוד מעצבים בריטים, והאוצרת הראשית – מרינה אירמונגר – פנתה אלינו שנעצב שולחן לחלל בנוסף למגשים המאויירים שלנו.

את השולחן החלטנו לעשות מאבן קיסר, חומר שאנחנו עובדים איתו הרבה לאחרונה, ולשמחתינו אבן קיסר תמכו בפרויקט. ההשראה לצורת השולחן נלקחה דווקא מצורתה הטבעית של האבן במחצבה לפני הסיתות והעיבוד שלה, המשטח העליון יוצר בחיתוך סי-אן-סי במים משארית של דגם 1141, ומשם שם השולחן.

בנוסף הצגנו באזור קורסו מג׳נטה ב-5vie, שם הוצג סט ריהוט חוץ שעיצבנו לחברה איטלקית בשם urbo, שפנו אלינו בתחילת השנה שנעצב להם שולחן וכיסאות. קולקציית Crosshead שעיצבנו נועדה להתאים לסביבת החוץ של חללים קטנים כגון בתים פרטיים ומלונות וכוללת שולחן עגול וארבעה שרפרפים.

Cross-head-collection

ההכנות:

לפני כל תערוכה יש התרגשות גדולה ותמיד יש לחץ של זמן. כבר הרבה שנים שאנחנו מציגים קבוע לפחות פעמיים בשנה, בד״כ במילאנו ובלונדון. השנה, בגלל שהצגנו בספטמבר ובינואר בפריס – לא תיכננתי להציג במילאנו אבל כשפנו אלינו, היה קשה לסרב (בעיקר כשזה בסבסוד מלא). בשלושה שבועות הצלחנו להרים הכל.

DSC_0162 DSC_0215

במילאנו:

Designjunction והחדר הירוק הם תערוכות מאוד מתוקשרות ומדורגות בעשר התערוכות המוצלחות בשבוע העיצוב. אל ארועי הפתיחה ומסיבת העיתונאים תמיד מגיעים האנשים הנכונים וקולגות שאני מכירה כבר הרבה שנים. החדר הירוק זכה לסיקור רחב מאוד בתקשורת וכמובן שגם העבודה שלנו.

מי שמכיר את kukka ובא לראות אותנו בתערוכות מצפה לראות לרוב מוצרים בייצור תעשייתי, אך הפעם את השולחן בחרנו לייצר כלימיטד אדישן, למרות שהוא מיוצר בשיטת ייצור תעשייתית. זה פתח לנו דלתות לקהל שונה ביניהם גלריות ואוצרים. בנוסף, אחד היתרונות בלהיות מיוצג על ידי ארגון ממוסד הוא שיש כל הזמן ייצוג מקצועי בחלל ונותר הרבה זמן פנוי להסתובב בתערוכות ולקיים פגישות עבודה.

צילום: יואב גורין

צילום: יואב גורין

חודשיים אחרי:

כשאני משתתפת בתערוכות יש לזה מטרה אחת: שיווק. לא תמיד זה בא לביטוי במכירות, אך תמיד נוצרים קשרים חדשים. בעקבות ההתעניינות בשולחן החלטנו להרחיב את הקולקציה לחמישה שולחנות המדברים באותה שפה, ובדיוק השבוע סגרנו חוזה עם גלריה נחשבת בלונדון ובדרך לסגור עם גלריה נוספת בפריז

מילאנו היא כמו בית שני בשבילי: למדתי, עבדתי וחייתי שם שש שנים. משנה לשנה התערוכה נהיית גדולה ופופולרית יותר גם בקרב מעצבים צעירים וסטודנטים. וכיום, כשאני מציגה שם, זה בעיקר כדי ליצור ולשמר קשרי עבודה.

יש משהו בשבוע העיצוב במילאנו שאין באף מקום אחר. להבדיל משבועות עיצוב אחרים, העומס הוויזואלי מאוד גדול והמציגים שם, כיום לא רק מעצבים תעשייתים, נמצאים בשלבים שונים בקריירה המקצועית. השפע הרב מקשה על ההתבלטות מצד אחד אבל בהחלט שווה התנסות. מהנסיון שלי, העבודה הקשה היא לתחזק את מה שנבנה בצורה מתודית על מנת שהקשרים יבואו לידי ביטוי בטווח הארוך.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden