כל מה שחשוב ויפה

מילאנו 2015. ניר מאירי

חודשיים לאחר שהסתיים שבוע העיצוב של מילאנו, המעצבים הישראלים מסכמים את החוויה, מספרים על ההכנות, ומתחילים לחשוב על השנה הבאה. מילאנו 2015 | פרויקט מיוחד


11174945_1089025091113155_5260433413191621471_n

מי:

ניר מאירי, בוגר המחלקה לעיצוב תעשייתי בבצלאל ותוכנית המצטיינים של כתר, די-ויז׳ן (2007-2009). בשנת 2010 הקים את סטודיו ניר מאירי לעיצוב מוצר, המציע מגוון של עיצובים ושירותי עיצוב בעבור חברות מקומיות ובינלאומיות במגוון דיסציפלינות, תוך שימת דגש על איכות ואסתטיקה. בשנים האחרונות עבודותיו של מאירי הוצגו בכמה גלריות ומוזיאונים מהנחשבים בעולם, ביניהם גלריה פרדיגמה בתל אביב, גלריה רוזאנה אורלנדי וגלריה נילופאר במילאנו, מוזיאון העיצוב חולון, גלרייה מינט בלונדון ועוד.

The-Moon-collection---Nir-Meiri-design-studio-(1)

מה:

במילאנו הצגתי את קולקציית ״MOON״ בשיתוף עם גלרייה נילופאר המילנזית, בחלל החדש של הגלריה שנפתח לכבוד שבוע העיצוב (Nilufar Depot). הרעיון היה להציג את אוסף העיצוב המפואר של הגלריה בשילוב עם פריטים חדשים. הקולקציה כללה מנורות רצפה (שהוצגו לראשונה במסגרת שיתוף פעולה עם טולמנ׳ס) ומנורת תקרה – שנדליר – שעוצבה במיוחד בעבור הגלריה לכבוד שבוע העיצוב.

The-Moon-collection---Nir-Meiri-design-studio-(5)

ההכנות:

הקשר שלי עם הגלריה נוצר כבר בשנה שעברה, אז הצגתי שם את אגרטלי בבילוס. השנה, לכבוד הפתיחה של החלל החדש, החלטנו להציג את קולקציית המנורות מסדרת Moon שכללה מנורת שלחן ומנורת רצפה ולהרחיב אותה גם למנורה תלוייה. זו לא פעם ראשונה שאני מציג במילאנו ככה שהיחס שלי ליריד השתנה עם השנים: התערוכה במילאנו היא קרנבל שמאוד קל להיסחף לתוכו אבל חשוב לא להזניח את ההבט העסקי.

10012194_1089024954446502_4646385361693568716_o

במילאנו:

החלל החדש של נילופאר היה אחד המדוברים השנה במילאנו, כך שזה היה בהחלט מהמקומות ששווה היה לבקר בהם. באופן אישי היה לי מאוד מעניין לראות איך הגלריה משלבת בין עיצוב וינטאג׳ ועיצוב קלאסי עם עיצוב מודרני, והיו כבר כמה רכישות כך שגם מבחינה עסקית זה השתלם.

התערוכה במילאנו היא הזדמנות נהדרת להתפתח ולהציג דברים חדשים, מאוד שמחתי על האפשרות שניתנה לי לעצב במיוחד בעבור הגלריה מנורה חדשה. כמו בכל שנה יצא לי לפגוש לא מעט אנשים מעניינים ולייצר קשרים חדשים, כמו גם לתחזק כאילו ישנים.

בניגוד לשנים קודמות היה לי השנה הרבה יותר זמן להסתובב ולראות עיצוב.מאוד נהניתי מתערוכות הלווין שהיו השנה, וכמובן, בתור מי שמעצב גם גופי תאורה, היה מאוד מעניין לפגוש את קהילת עיצוב התאורה הבינלאומית ביורולוצ׳ה ולראות את כל החידושים בתחום.

The-Moon-collection---Nir-Meiri-design-studio-(6)

חודשיים אחרי:

העבודה עם הגלרייה היתה מרתקת, מסוג מערכות היחסים שיש בהן איזון טוב בין עסקים לעניין. בסופו של דבר שני הצדדים מרוויחים והקשר הוא קשר לטווח הארוך, הגלרייה מציגה בירידי עיצוב ברחבי העולם והחשיפה לקהלים שונים היא חיונית. בהשתתפות בשבוע העיצוב צריך להיות מאוד מפוקסים על מה רוצים להשיג, אחרת זה עלול להישאר בגדר חוויה נהדרת אבל ללא הרבה המשכיות.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden