כל מה שחשוב ויפה

מילאנו 2015. סטודיו COZI

חודשיים לאחר שהסתיים שבוע העיצוב של מילאנו, המעצבים הישראלים מסכמים את החוויה, מספרים על ההכנות, ומתחילים לחשוב על השנה הבאה. מילאנו 2015 | פרויקט מיוחד


צילום: עידו אדן

צילומים: עידו אדן ואסף אמברם

מי:

אופיר זנדני ויובל כרמל מסטודיו COZI, בית יוצר לגופי תאורה ואביזרים מעוצבים לבית. בוגרי המחלקה לעיצוב תעשייתי במכון טכנולוגי חולון. העיסוק העיקרי של הסטודיו מתמקד בשילוב בין טכנולוגיות מתקדמות לבין עבודת קראפט מסורתית. דרך תכנון ממוחשב השניים מאתגרים גבולות טכנולוגיים ומחדשים בעולם מוכר עם שפה צורנית ייחודית תוך יצירת דיסוננס בין חומר לצורה.

מה:

הצגנו במתחם סופרסטודיו מוצרים בכיפוף עץ תלת מימדי, המדמים עץ לנייר מקומט ולטקסטיל רך, לצד גופי תאורה עשויים אריגים בהדפסה תלת ממדית.

צילום: אסף אמברם

ההכנות:

במשך החודשים שקדמו לתערוכה עבדנו על פיתוח ודיוק של המוצרים עצמם וכן על אופן התצוגה. לדוגמה, ייצרנו מערכת תצוגה המורכבת ממוטות ומחברים שעיצבנו במיוחד. היה לנו חשוב להכניס את הצופה לתוך הסטודיו ולתהליך העבודה שלנו, ובמקביל למוצרים הצגנו שני סרטים המתארים את תהליכי הייצור השונים של ״פוקוס״ ו״בלום״. ככל שהתקרב התאריך רק הבנו עד כמה אינסוף הכנות יש לעשות לקראת התערוכה ופשוט לא היה לנו זמן לחשוש ולהתרגש.

צילום: אסף אמברם

צילום: אסף אמברם

במילאנו:

התגובות היו מאוד חיוביות ומפרגנות, ובעיקר המון אנשים הביעו הרבה עניין וחיפשו הסברים לחדשנות הטכנולוגית. למרות שהגענו להציג שם שלא כחלק מקבוצה, נוצר הווי מגובש בין המציגים השונים שבמתחם וחזרנו משם עם שורת חברים מסין הרחוקה ועד אירופה הקרובה.

את המחצית הראשונה של השבוע בילינו בין היתר בחברת בנות הזוג והילדה שהצטרפו לחוויה, כך שנוצרה תחושה ביתית רחוקה מהבית. לאחר שאלו חזרו ארצה  ימי התערוכה גלשו בעקביות עד השעות הקטנות של הלילה.

ההתרגשות והאינטנסיביות של שבוע שכולו עיצוב, עצומה – כל העיר הופכת לפסטיבל אחד גדול. הייתה תחושה באוויר של שחייה בתוך ים של הזדמנויות, עם הרבה עבודה משולבת בחיי לילה. והכי חשוב, המון פיצות 🙂

צילום: עידו אדן

חודשיים אחרי:

ההצגה במילאנו פותחת בפניך היכרויות רבות והזדמנויות שככל הנראה לא היינו נחשפים אליהן אחרת. העבודה הקשה היא עבודת מינוף הקשרים שנוצרו. לא די בכך שמכירים אותך – מכאן ועכשיו מתחילה המשימה הקשה באמת. למעצבים אחרים שמתלבטים אנחנו ממליצים מאוד להציג בשנה הבאה. מה שכן, חשוב מאוד לקחת את הזמן, להתכונן מכל הבחינות כדי להפיק את המירב מהחשיפה.

COZI_HR_-Focus_2_Photoby_Assaf_Ambram COZI_HR_-Focus_5_Photoby_Assaf_Ambram

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden