כל מה שחשוב ויפה

מילאנו 2015. טל הראל ותומי

חודשיים לאחר שהסתיים שבוע העיצוב של מילאנו, המעצבים הישראלים מסכמים את החוויה, מספרים על ההכנות, ומתחילים לחשוב על השנה הבאה. מילאנו 2015 | פרויקט מיוחד


Rossanna-orlandy1

מי:

תומי (תומר נתנאל לוי) מעצב תעשייתי צעיר, בוגר המחלקה לעיצוב תעשיית במכון טכנולוגי חולון, חי ופועל כעצמאי בתל אביב. טל הראל, אדריכל צעיר, בוגר הפוליטכניקו של מילאנו, חי במילאנו ועובד במשרד אדריכלים. הכרנו בתקופת הצבא וכל אחד המשיך לדרכו בלימודים.

מה:

חברנו לראשונה בינואר במטרה לפתח כיסא לתצוגה בסלון הרהיטים, רצינו להרגיש איך זה לעשות ולהציג כיסא באיטליה, אז התחלנו… הצגנו ומכרנו בגלריה רוזאנה אורלנדי את המהדורה הראשונה של Chi-Se, אינטרפטציה מודרנית שלנו לכיסא הטברנה הקלאסי שכולם אוהבים.

metro-chair IMG_6072

ההכנות:

תומי הגיע למילאנו ופשוט יצאנו לדרך: חודש מרץ היה הרפתקאה אינטנסיבית ומעניינת של ייצור ששת הכיסאות הראשונים, מבירורים ונסיעות דרך בעלי מלאכה שונים ועד ללילות לבנים של קליעה ידנית במרתפים איטלקיים. בדיעבד הסתבר שסיימנו בדיוק ברגע המתאים.

במילאנו:

קשה להגדיר את שבוע העיצוב עצמו כחוויה נפרדת מכל המסע הזה. הגלריה של רוזאנה אורלנדי היא מקום מיוחד, מוקד עלייה לרגל בתוך כאוס העיצוב שעוטף את העיר. המון אנשים הופתעו מהתהליך, אבל המחמאה הגדולה ביותר היא ללא ספק רכישת הכיסאות: הלילה שאחרי מכירת הכסאות הראשונים הוא ודאי הרגע שהכי פחות זכור לנו…

IMG_1813 IMG_1787

חודשיים אחרי:

מיד בסיום שבוע העיצוב עברנו לייצור מהדורה שנייה, בפלטת צבעים שמתאימה לגלריה, עם שינויים שנובעים מהתפתחות הפרויקט בקנה מידה גדול יותר. התצוגה היוותה קרש קפיצה רציני גם לנו כיוצרים וגם לכיסא כמוצר שמחפש להתפתח בכיוונים שונים. עכשיו אנחנו מחממים את התנור לשיתוף פעולה נוסף ואוביקטים חדשים.

המסקנה העיקרית היא לא להירתע וללכת עם החשק עד הסוף: אנחנו מאמינים שגם בעידן שבו הגלובליזציה וקשרים במדיות שונות הפכו לנורמה, אין עדיין תחליף לעשיית דברים באופן פרונטלי.

IMG_1784

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden