כל מה שחשוב ויפה

מילאנו 2015. אילן גריבי לטאלנטס

חודשיים לאחר שהסתיים שבוע העיצוב של מילאנו, המעצבים הישראלים מסכמים את החוויה, מספרים על ההכנות, ומתחילים לחשוב על השנה הבאה. מילאנו 2015 | פרויקט מיוחד

Metal-Origami-Fabreg`e-by-Ilan-Garibi-for-Talents-Design-Gallery

מי:

אילן גריבי, שהציג בשנה כחלק משני מיצבים של גלריה טאלנטס. מקפל אוריגמי מגיל שבע ובחמש שנים האחרונות, לאחר הצטרפות לגלריה טאלנטס ותוך דיאלוג משותף ופורה עם המנהל האמנותי גל גאון, יצא מגבולות המדיום של הנייר והמיר את חומרי הגלם למתכות, עץ, בטון, ועוד. נמצא על הקו הדק בין אמן למעצב, יוצר פריטים בין השימושי לאמנותי בתחום הדיזיין ארט.

Metal-Origami-Clouds--Garibi-for-Talents-Design-Gallery9

מה:

במילאנו הוצגו שתי סדרות של עבודות – Metal Origami: Eggs Clouds ו-Faberge – באינסטליישן שנקרא Lucy in the Sky. העבודות הוצגו במסגרת מיזם שנקרא Brand New World, יוזמה של Vesna & Jovan Jelovac לקבץ קבוצת מעצבים ואמנים רדיקליים מהעולם המסומנים כמובילים את הדבר הבא בעיצוב הבינלאומי. האירוע התקיים בחלל התצוגה DUŠAN.

Luci-(in-heh-sky)---Ilan-Garibi-for-Talents-Design-Gallery---2015--1

ההכנות:

נקודת הפתיחה הייתה הצגת סדרת העננים, שהושקה בארץ ביריד צבע טרי האחרון, אך מהר מאוד גל הבהיר לי שעלי לחדש. בעבר הכנתי וריאציית נייר לביצת פאברג׳ה וחשתי כי הגיע הזמן לתרגם אותה למתכת. בחרתי תבנית מחזורית של כוכב משושה, והתאמתי אותה למעטפת הביצתית. השימוש בנירוסטה בגימור מראה הוא סיבת השם לאינסטליישן – Lucy in the Sky: החזרי המראה מהביצה יוצרים את תחושת הפסיכדליות של הריחוף בין העננים.

Metal-Origami-Fabreg`e--Ilan-Garibi-for-Talents-Design-Gallery1

במילאנו:

גילוי נאות: השנה לא הייתי פיזית במילאנו. גל עובד בקבועי זמן קצרים, בעוד אני מתוכנן שנתיים קדימה… וכשגל החליט שהולכים למילאנו, אני כבר הייתי עם כרטיסים לכנס בגרמניה. בכל אופן, זו הייתה הפעם הרביעית שבה הצגתי עבודות במילאנו, ולמרות זאת, אי אפשר שלא לחשוש מתגובות הקהל. האם חידשתי מספיק? האם זה יפה בעיניהם כמו שזה יפה בעיני? אם אפשר לסכם בקצרה, את המחמאה הכי יפה קיבלתי בזמן הביקור הראשון בבוקר מסיבת העיתונאים היה של רוברט טילמן – העורך והמייסד של מגזין Frame – שהעלה צילום של האינסטליישן לאינסטגרם שלו…

Luci---Ilan-Garibi-for-Talents-Design-Gallery---2015--1

חודשיים אחרי:

התערוכה ממשיכה ליריד ארט באזל. נוצרו קשרים יפים, בעיקר עם אנשי יחסי הציבור הבינלאומי שרבים וחשובים מהם באו לראות את ״ההבטחה״ של קבוצת המעצבים של Brand New World. לגבי השתתפות אני ממליץ בחום, לכל מי שזקוק לחשיפה: מילאנו היא מקום שמתגמל מיידית ומעורר השראה רבה. כמות הכישרון שמגיעה לשבוע העיצוב היא מדהימה ומרגשת, והתחושה שאתה חלק מזה היא נפלאה!

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden