כל מה שחשוב ויפה

התנ״ך במוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס בחולון

פורטפוליו News: שלוש תערוכות חדשות הקושרות בין קריקטורה וקומיקס לתנ״ך יפתחו ביום חמישי ה-9/7 במוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס בחולון.

״עץ הזית והיונה״, מתוך סיפורי איש היער מאת ינץ לוי. איור: ליאורה גרוסמן

״עץ הזית והיונה״, מתוך סיפורי איש היער מאת ינץ לוי. איור: ליאורה גרוסמן

לאורך עשרות דורות היוו התנ״ך וסיפוריו מקור השראה בעבור יוצרים ואמנים במדיה. מקומו של הקומיקס, הנפוץ כצורת סיפור ב-150 השנים האחרונות, לא נפקד בהקשר זה. התערוכה ״נשות חיל וסופר גיבורים: סיפורים מהתנ״ך בקומיקס״, תעסוק בשאלות כמו כיצד השפיע סיפורו של משה רבנו על גיבור העל הראשון- סופרמן? מה הקשר בין אברהם אבינו לקומיקס ובין שמשון הגיבור לענק הירוק? איך מגילת אסתר הפכה להיות אחד הספרים המצוירים המפורסמים בעולם? ובכלל.. מה הקשר בין תנ"ך לקומיקס? אוצר: אסף גמזו.

התערוכה ״התנ״ך של זאב״ תציג את סיפורי התנ״ך כאלמנט מרכזי בעבודותיו של הקריקטוריסט זאב (יעקב פרקש) ז״ל. אוצר: ניסים (נוסקו) חזקיהו. התערוכה ״מבול של איורים״ תציג פירושים חזותיים לילדים של סיפור תיבת נח. ארבעה מאיירים ישראלים – חיים רון ז״ל, ליאורה גרוסמן, ולי מינצי ואורית ברגמן – יציגו דרכי התמודדות שונות עם האתגרים שמציב הטקסט התנ״כי. אוצרת: מיכל פז-קלפ.

״איך הצילה הזיקית את נח״, מאת יעל מולצדסקי. איור: אורית ברגמן

״איך הצילה הזיקית את נח״, מאת יעל מולצדסקי. איור: אורית ברגמן

התערוכות מוצגות בשיתוף מיזם 929 המקדם קריאת פרק יומי בתנ״ך, במטרה להביא לשילובו של הטקסט התנ״כי בחברה הישראלית והנגשתו במרחב הפיזי והווירטואלי.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden