כל מה שחשוב ויפה
Inverted Spaces. כל הצילומים: Tatiana Uzlova

מילאנו 2015. בעז כהן וסיאקה יממוטו, BCXSY

חודשיים לאחר שהסתיים שבוע העיצוב של מילאנו, המעצבים הישראלים מסכמים את החוויה, מספרים על ההכנות, ומתחילים לחשוב על השנה הבאה. מילאנו 2015 | פרויקט מיוחד


Inverted-Spaces-at-Spazio-Rossana-Orlandi-photography-Tatiana-Uzlova-_02

מי:

בעז כהן וסיאקה יממוטו הקימו את סטודיו BCXSY לעיצוב בין-תחומי ב-2007. כיום הבסיס של השניים הוא באמסטרדם.

מה:

ברוזאנה אורלנדי הצגנו את Inverted Spaces, עיצוב חדש לטפטים בשיתוף חברת Calico Wallpaper שבסיסה בניו יורק, ושתי מהדורות של שרפרפים ושולחנות צד מסדרת Contrast. בתערוכת Handmade של מגזין וולפייפר הצגנו שלושה פריטים בשם Humble Vanity בשיתוף פעולה עם חברת ה. שטרן.

Inverted-Spaces-at-Spazio-Rossana-Orlandi-photography-Tatiana-Uzlova-_05

ההכנות:

זו הפעם התשיעית שאנחנו מציגים יחד במילאנו (העשירית של בעז), ולכן זה עניין די שגרתי. אנחנו עובדים עם רוזאנה אורלנדי הרבה זמן ויש לנו קשר מצוין עם האנשים שם. זה כנראה המקום היחיד בעולם שאפשר לבלות בו שבוע שלם ומלא, ככה זה בזמן שבוע העיצוב… כמובן החלק הכי חשוב הוא שתהיה עבודה טובה להציג, ולכן זה עמד בראש סולם הקדימויות שלנו.

העבודה המעשית על Inverted Spaces (חללים הפוכים) התחילה כבר בקיץ שעבר, כשניק ורייצ׳ל (המייסדים והבעלים של קליקו) באו לכמה ימים לבקר אותנו באמסטרדם, ואז הצגנו בפניהם את הקונספט הראשוני. משם המשכנו יחד ועבדנו בעיקר על העיצוב עצמו, וקליקו מצאו דרכים לבצע אותו בקנה מידה גדול כזה.

ב-Humble Vanity (יוהרה צנועה) היה לנו העונג לבקר בריו דה ז׳נירו למשך שבוע באוגוסט, כדי לשאוב השראה מ-H. Stern ומהסביבה. זאת הייתה חוויה נהדרת, שהייתה חיונית למציאת המרכיבים ששימשו אותנו ביצירות הסופיות. שאר תהליך העיצוב התרחש בעיקר בסטודיו שלנו, ובסופו של דבר היצירות הופקו באמצעות בית מלאכה מדהים במילאנו.

Inverted-Spaces-at-Spazio-Rossana-Orlandi-photography-Tatiana-Uzlova-_06

במילאנו:

זאת הייתה שנה ממש פנטסטית בשבילנו – התגובות היו חיוביות ונלהבות, זה היה פשוט אדיר. מאחר שרוב הזמן היינו ברוזאנה אורלנדי, קיבלנו משוב בעיקר על Inverted Spaces. היה לנו נהדר לראות איך הפעולות ההדדיות שעשינו להפיק את המוצר השתלמו – רבים מהמבקרים פשוט עמדו והסתכלו על הטפט כמה דקות (שזה שנים בקנה מידה של מילאנו) – שמחנו מאוד לשמוע מה הם יכולים לראות ביצירה וכמה הם מעריכים אותה. המטרה שלנו הייתה ליצור עוד ממדים במוצר שהוא ביסודו ״שטוח״ – ולכן היה נהדר לראות שזאת הייתה הצלחה!

Inverted-Spaces-at-Spazio-Rossana-Orlandi-photography-Tatiana-Uzlova-_07

חודשיים אחרי:

כאמור, זאת הייתה שנה נהדרת מבחינתנו. ולכן המסקנה שלנו היא כמובן להמשיך לפעול לקראת האירוע הבא. להשתתף בשבוע העיצוב של מילאנו או לא – זאת החלטה אישית, בעינינו זה ללא ספק האירוע החשוב ביותר בשנה, אבל אנחנו מכירים הרבה אנשים שמעדיפים אירועים אחרים. זה כנראה תלוי בסוג העבודה, במקום (שבוע העיצוב במילאנו הוא ענקי) ובהעדפות אישיות.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden