כל מה שחשוב ויפה

IN HOUSE בבית בנימיני

פורטפוליו News: תערוכה חדשה המציגה עבודות של צוות בית בנימיני תיפתח ביום חמישי ה-23/7. אוצרת: אסתר בק. משתתפים: אופיר זמודזיאק, אורן ארבל, אלון גיל, אלינה טופרמן איתן, אמנון עמוס, אנה כרמי, בוריס כץ, גיא ג׳אנה, דורי שכטל זנגר, אסתר בק, אתי גורן, בתיה מרגלית, ג׳קרנדה קורי, יעל נובק, לאוניד גוסין, מיכל אדלר שלו, מרסל קליין, נועה אלמגור בן דור, נצה בר, נעה היינה, רוית לצר, רונית צור, רונן ימין, רועי מעין, רחלי רוטמן גרג׳י, רינה פלג, רני גילת, רעיה שטרן, שירה סילברסטון, שלומית באומן, שלי שביט, שמאי גיבש, תרצה ילון קולטון.

אורן ארבל, TABLE

אורן ארבל, TABLE. צילום: רני גילת

בית בנימיני הינו מרכז לקרמיקה עכשווית הפועל ברבדים עיוניים, חזותיים, חומריים וחווייתיים היוצרים דיון מעמיק בתרבות חומרית בכלל וביצירה בחומר קרמי בפרט. ייחודו של בית בנימיני בא לידי ביטוי קודם כל בשמו: הוא איננו ״מכון״, הוא איננו ״אקדמיה״ או ״מעבדה״, אלא ״בית״. הבחירה בשם זה איננה מקרית והיא נובעת מתפיסת עולם הרואה במרכז תרבות זה, כסביבה ביתית מכבדת, מתדיינת ולא מנוכרת. הפעילות העניפה בבית בנימיני היא תוצאה של עבודת צוות סינרגית אליה שותפים יוצרים רבים המתמחים בדיסציפלינות מגוונות. לקראת הקיץ החלטנו להציג תערוכה של הצוות הפעיל בבית בנימיני על מנת לתת במה לקבוצת יוצרים זו, ולאפשר מבט רחב על יצירתם של מומחים מתחום הקרמיקה.

בבית בנימיני פועלים במשותף יוצרים צעירים שזה עתה סיימו את לימודיהם באקדמיה יחד עם יוצרים בוגרים וותיקים הפעילים בשדה שנים רבות (כ-30 יוצרים בתפקידים שונים). כמו כן פועלים בו במשולב מומחים רבים לשיטות עבודה שונות בחומר היוצרים דיון רחב על היבטים שונים של היצירה החומרית.

אמנון עמוס, טאג׳ין

אמנון עמוס, טאג׳ין. צילום: רני גילת

בתערוכה IN HOUSE מוצגות עבודות עכשוויות של היוצרים הנמנים על צוות בית בנימיני. החומר כמכנה משותף בין העבודות השונות, משמש ליוצרים שדה תרבותי המתייחס לכמה צירי תוכן: היסטורי, רעיוני, וירטואוזי, מקומי, גלובלי, פואטי ושימושי. למרות הגיוון, ניתן לראות כי היצירה הקרמית המוצגת בתערוכה מתכתבת עם שדות שיח פנים וחוץ תחומיים, עם שדות כמו עיצוב וקראפט מצד אחד ועם אמנות הפלסטית מצד שני. התערוכה IN HOUSE מצביעה על הרלוונטיות של התחום בתקופתנו באופן עשיר ומחודד.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden