כל מה שחשוב ויפה

שנה שביעית של העונה הישראלית לעיצוב תיפתח בחולון ב-9/9

פורטפוליו News: חולון חוגגת שנה שביעית של העונה הישראלית לעיצוב ישראלי עם חמש תערוכות חדשות שתיפתחנה במקביל ביום רביעי 9.9. את ההפקה והניהול האמנותי של עונת התערוכות מובילים חנה הרצמן, מנכ״לית העירייה; רפי וזאנה, ע. מנכ״ל העירייה לתרבות ואמנות; יסמין ששון, רכזת אמנותית לגלריות; ופיוטה ויתקין אונגר, מנהלת התערוכות בגלריית חנקין

בגלריית המשכן בית מאירוב תיפתח התערוכה ״כן – לא, שחור – לבן״, אוצר: ד״ר גיא מורג צפלביץ׳.

המתח בין הצבע השחור לצבע הלבן, הניצבים זה מול זה משני צידי הסקאלה, הינו כאן כדי להישאר, ודי לנו אם ניזכר במחאת יוצאי אתיופיה המלווה אותנו בחודשים האחרונים והשאלות הקשות שהביאה עמה. התערוכה מבקשת להתמודד עם המורכבות שהצבע השחור נושא עמו ברמה אנושית, נפשית, פוליטית ואמנותית, ובודקת את יחסי הגומלין בינו לבין הצבע הלבן.

למי שייך הצבע השחור? השחור שייך לא רק לאתיופים, הוא שייך לפנתרים השחורים, לפליטים, למיעוטים, למהגרים, ללילה. הוא נתפש  כרע, אפל, יוצא דופן, מפחיד. מה ואיך זה להיות שחור? ולעומתו נחשב הצבע הלבן לנקי וטהור, אך האם הוא אכן כזה? איך זה מרגיש להיות לבן? האם הלבן שלי הוא הלבן של מישהו אחר?

בין המשתתפים: ספנסר טוניק, אור טסמה אברהם, סיגלית לנדאו, AES + F, מאיה אטון, שי עיד אלוני, דן אלון, תמר הירשפלד, מאירה גרוסינגר, אריק וייס, זוודיתו יוסף, מג׳מריה, אילה נצר, ישראל קבלה, יובל קדר, שרית שני חי, קרן שפילשר.

בגלריית החווה תיפתח התערוכה ״כנפיים״, אוצרת: נורית טל טנא.

כנפיים, מוטיב וסמל הנקשר לדת, פולחן ואלוהות, גיבורי על ופנטזיות של גבורה, כמו גם לצורך האנושי לעוף אל מעבר לגבולות הטבעיים של המרחב הפיזי והנפשי, עומד במרכזה של תערוכה חדשה שבה יוצגו עבודותיהם של 15 יוצרים ישראלים: אמנים, מעצבים ושפים מובילים, העוסקים בכנפיים מהיבטים שונים: אריה ברקוביץ׳, בוקי שיף, דניאלה קופלר, יובל אצילי, יובל חן, מוטי מזרחי, מירה מיילור, עפרה פרידמן, צביקה קנטור וקרן וולף; השפים אוסמה דלאל, ישראל אהרוני, ננה שרייר, שאול בן-אדרת, שמיל הולנד.

בתערוכת חוצות בשדרות דב הוז תיפתח התערוכה ״כאן נולדתי!״, אוצרים: גילי סיון ויואב מאיר.

תערוכת צילום אופנה שבה יציגו מיטב מעצבי האופנה הישראלים בגדים שעיצבו במיוחד ולראשונה לילדות. התערוכה מבקשת לתאר תמונת מצב של אופנה ישראלית מהי? כחלק מבליל התרבויות, לשונות, עדות, צבעים ומנהגים שהינם חלק מאופייה המורכב והמיוחד של מדינת ישראל בשנת 2015.

משתתפים: ירון מינקובסקי, נעמה בצלאל, קרן בנקר, חגית טסה, ששון קדם, ליטל – ליטל סטריט, קארן מזרחי, ברק להב, יואב מאיר – גיפטד, שרית לולאי – נוקילה, קיי לונג, נדב רוזנברג, מעוז דהאן, דנה סידי, רן צוריאל, ענבל מימרן, ג׳ניפר קים.

בגלריית חנקין תיפתח תערוכת היחיד של עמרי קורש, ״בית הבובות״.

 מה קורה לאליס מארץ הפלאות כשהיא מגיעה לעולם המבוגרים? עמרי קורש יציג בתערוכת היחיד הראשונה שלו פנטזיה אישית, ולעיתים אף אפלה לסיפור הילדים הידוע. ״בחרתי ליצור עצמים בדמות רהיטים ובובות שייצגו את הסיפור תוך שהם מדמים משחקים בוגרים, אמיתיים ואף אלימים. לא רציתי להעתיק חלקים מהסיפור עצמו אלא לתת לדמיון ולפנטזיה שלי להוביל את העיצובים השונים. בחרתי להשאיר בעבודות אלמנט של כוח אנושי חזק ועדיין לשלב את האסתטיקה האישית שלי והאינטרפרטציה הפרטית שלי לסיפור״.

במוזיאון לתולדות חולון תיפתח תערוכת יחיד של בקי מיינר, ״ניירות ערך״.

האמנית והמעצבת בקי מיינר, ילידת שכונת ג׳סי כהן בחולון, עוסקת רבות בעבודותיה במרחב העירוני שבו בילתה את שנות ילדותה. מיינר מתעדת בעבודת קולאז׳ נייר מדויקת דימויים היסטוריים ועכשוויים של אתרים נבחרים בעיר חולון, ובהם שכונות העיר, מתחם המדיטק, כיכר סטרומה, קולנוע ארמון המפורסם, מבנה העירייה ועוד. בעזרת שכבות של חומרים פשוטים וממוחזרים, נייר ודבק, מיינר מחברת ומדביקה מחדש מקטעים לקולאז׳ים המתעדים את העיר המוכרת לה כל כך ועם זאת רחוקה ושונה כך שהיא יוצרת זיכרון מחדש.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden