כל מה שחשוב ויפה

מפגשי פורטפוליו לייב מיוחדים לשבוע האיור

פורטפוליו News: שלושה מפגשים מיוחדים של סדרת המפגשים פורטפוליו לייב יתקיימו במסגרת שבוע האיור, בהנחיית יובל סער, האוצר הראשי של שבוע האיור. משתתפים: אסף בן ארוש, נועה שניר, יהונתן ריינר, איתמר דאובה, מרב סלומון, ירון שין (jewboy), עמרי כהן (omriku), ליאורה גרוסמן, קרן כץ ולירון כהן. הכניסה חופשית.

Invite_Portfolio_Minshar

פורטפוליו לייב במנשר
ראשון, 6/9, 20:00 – דוד חכמי 18

אסף בן ארוש מציג איורים המשקפים את המתח בין היותו קיבוצניק ישראלי לבין חלומו על חיים במקום אחר. נועה שניר, שחיה בברלין, יוצרת איורים עדכניים בהשראת ספרו של ש״י עגנון, סיפור פשוט, בתערוכה שמוצגת בחנות הספרים הקרויה על שם סיפורו הנודע של עגנון, שחי ויצר בשכונת נוה צדק. ולאחר 13 שנים בלונדון, חזר יהונתן ריינר לישראל ומציג הדפסי משי מקוריים ועשירים בפרטים העוסקים בפולחן היופי הנשי, זוגיות וילדוּת.

משתתפים:
אסף בן ארוש, סנדלים באורגון, מנשר
נועה שניר, אהובותיו של הירשל הורוביץ, סיפור פשוט
יהונתן ריינר, Colonial Beauty, פריסקופ

Invite_Portfoilio_Alfred

פורטפוליו לייב בגלריה אלפרד
שלישי, 8/9, 20:00 – סמטת שלוש 5, נווה צדק

מרצי, בוגרי ותלמידי המחלקה לתקשורת חזותית בשנקר מציגים איורים זזים על גבי סוגים שונים של מסכים. שלושה בוגרי המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל מהשנה שעברה מציגים סיפורים חזותיים היוצאים מתחומי המרחב והמקצב של הדפדוף המסורתי בספר, מתמקמים מחדש בחלל פיזי שאפשר להתהלך בו, ומעוררים שאלות הנוגעות לזכות קיומו של האיור בפורמט של תערוכה. סטודנטים בשנים ג׳-ד׳ במחלקה לתקשורת חזותית בוויצו חיפה, בשיתוף פעולה עם המאיירת והאנימטורית מירב שחם, מציגים עבודות שבוחנות את גבולות מושג האיור ואת נקודות ההשקה שלו לעיצוב, לאמנות ולאנימציה.

משתתפים:
איתמר דאובה, קרשנדו, ראש מסלול איור במחלקה לתקשורת חזותית, שנקר (גלריה אלפרד)
מרב סלומון, חילופי דברים, ראש תחום איור במחלקה לתקשורת חזותית, בצלאל (גלריה בנימין)
ירון שין (jewboy), אני אוהב לשבור לאנשים את הפרצוף, ראש המחלקה לתקשורת חזותית, ויצו חיפה (נמל יפו)

Invite_Portfolio_Gay_Center
פורטפוליו לייב במרכז הגאה
חמישי, 10/9, 20:00 – טשרניחובסקי 2, גן מאיר

12 סיפורים של בני נוער גאה מהפריפריה, שאייר עמרי כהן (Omriku), הפכו לסיפורי קומיקס קצרים ולכרזות מאויירות, שעוסקים בהתמודדות עם סטיגמות, לחץ חברתי, יציאה מהארון, נושאים של מגדר (רצף מגדרי), דחיה וניכור מצד המשפחה וכד׳. ארבעה אמנים עוסקים במתח בין הדימוי המושלם והאידיאלי של הילדות, לבין האופן שבו היא נחווית בפועל, ובכשלים, קשיים ואתגרים שחוו כילדים בנושאים כמו בדידות, חריגות, קשיים פיזיים ועוד. קרן כץ ולירון כהן מבקרות ביחד עם אמנים נוספים בחייהם של באי בית האמנים – בתיווכם של טפסים, שאלונים, פטפוטים, פרטיטורות, גלי מוח, ריאיונות, מדידות, שירים, חיטוט בטלפון, רישום, צילום ועוד – ובתמורה מעניקות להם מזכרת מהביקור באירוע הנעילה של התערוכה.

משתתפים:
עמרי כהן, קוויריפריה, המרכז הגאה
ליאורה גרוסמן, בובה עם סדק, בית הבראה לצעצועים
קרן כץ ולירון כהן, החיים עצמם, בית האמנים

*כוכבית מייצגת שדות חובה

2 תגובות על הכתבה

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden