כל מה שחשוב ויפה

מפגש בתערוכה סביבות עבודה

פורטפוליו News: ביום חמישי ה-17 בספטמבר יתקיים בביתן הלנה רובינשטיין בשעה 19:00 מפגש בין רויטל בן-אשר פרץ, אוצרת התערוכה ״סביבות עבודה״, לבין העיתונאי יובל סער.

במשך חודשיים ליווה סער את הקמת התערוכה ״סביבות עבודה״ ופירסם במגזין פורטפוליו 11 כתבות, שכללו שיחות עם בן-אשר פרץ, עם האמנים שמשתתפים בתערוכה – מאיר טאטי, רועי מרדכי, רעות פרסטר, שי רטנר, דלית שרון – עם מעצבת הקטלוג ועם צוות ההקמה; בנוסף פירסם סער ריאיון עם בן-אשר פרץ במגזין טיים אאוט תל אביב.

בן-אשר פרץ וסער ישוחחו על תהליך התיעוד של התערוכה, ראשון מסוגו בישראל, וידונו בסוגיות העקרוניות שעולות ממנו ובערך שיוצר תיעוד מסוג זה לקהל הרחב, לאמנים, לאוצרת ולמוזיאון, בעידן שבו הסיקור התקשורתי של עולם האמנות בישראל עובר שינוי.

_H9A3253

התערוכה ״סביבות עבודה״, שנפתחה בחודש מאי בביתן הלנה רובינשטיין, היא מחווה לעולם הולך ונעלם, בעידן שבו המושג ״עסק משפחתי״ נמצא על סף היכחדות. העתקת סביבות עבודה שונות לחלל המוזיאון, מבעד לפריזמה של האמנות העכשווית, מעלה סוגיות תרבותיות, היסטוריות ופוליטיות. התערוכה מייבאת אל חלל המוזיאון עולם יומיומי אחר, המייצר ״מקום עבודה״ פעיל, חוקר ונחקר, המתקשר עם סביבתו ועם המבקרים.

מרחבי הפעולה של האמנים הפכו מסביבות העבודה המקוריות לחללי סטודיו ומעבדות ניסוי הבוחנות מושגים כמו שגרה, עמל כפיים, יצרנות, תעשייה, הישרדות ופרנסה. כל קומה בביתן מוקדשת לסביבת עבודה אחת: נגרייה, מחנה מאסר לעבודות כפייה, חנות סיטונאית לאביזרי אופנה, בית מסחר לחומרי בניין ואתר בנייה.

YouTube Preview Image

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden