כל מה שחשוב ויפה

Funtastico: חיימה חיון במוזיאון העיצוב חולון

פורטפוליו News: פאנטסטיקו (Funtastico), תערוכת היחיד של המעצב חיימה חיון, תיפתח ב-28/11 במוזיאון העיצוב חולון. בתערוכה יהפוך המוזיאון למגרש המשחקים של חיון: ליצנים שהיו למנורות, שולחנות שמגדלים רגליים, כלי שחמט בגודל אדם, תרנגולות ירוקות מתנדנדות, כסאות בהשראת נקניקיות אמריקאיות, ספלים בצורת גורדי שחקים בניו יורק ועוד. אוצרים: מארק ווילסון, סו-אן ואן דר זיפ, מוזיאון חרונינגר, הולנד.

Jaime Hayon .hopebird

התערוכה במוזיאון העיצוב חולון, הוצגה לראשונה במוזיאון חרונינגר בהולנד ב-2014, והיא משקפת עשור בעבודותיו של חיימה חיון. Funtastico היא הזדמנות יוצאת דופן לצלול לעולמות הפנטזיה שהוא יוצר: מוצרים, רהיטים, פריטי עיצוב פנים, ספרי סקיצות, רישומים וציורים פרי מכחולו, ומשחק שחמט ענק ממדים, המוצגים בתערוכה מדגישים את הממדים הפנטסטיים, ההומוריסטיים, הפופיים והקיטשיים בעבודותיו של חיון. בתערוכה יוצגו פריטים מסחריים לצד מיצבים אמנותיים, הנעים על קו התפר שבין עיצוב לאמנות, פנטזיה ומציאות.

Jaime Hayon

חיון, שנבחר לאחרונה נבחר על ידי מגזין טיים לאחד מ-100 היוצרים החשובים של ימינו, נולד ב-1974. הוא למד עיצוב תעשייתי במדריד ובפריז, והחל לעבוד ב-1997 כתחקירן ב-״Fabrica״, קבוצת המחקר של חברת בנטון. שנה לאחר מכן כבר הפך לראש מחלקת העיצוב של הקבוצה. בשנת 2004 הוא פתח בקריירה עצמאית שכללה בעיקר עיצוב רהיטים ועיצוב פנים, ובשנים האחרונות הוא מחלק את זמנו בין לונדון לבין ברצלונה.

בין החברות שעבד עימן בעבר אפשר למצוא את קוקה־קולה, אדידס, קמפר, יצרנית הקריסטל הצרפתית Baccarat, ועוד. כיצירה בלעדית לתערוכה יעצב חיון מראת קיר בקנה מידה גדול, המאזכרת מסיכות ענק פרימיטיביות. המסכה, שחיון יבנה בעבודת שיבוץ באבן קיסר, כתרומה לאוסף הקבע של המוזיאון, מהווה מבחינתו ״מראה של ההיסטוריה״.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden