כל מה שחשוב ויפה

עצי דקל - שקיעות - מהומה

פורטפוליו News: עצי דקל-שקיעות-מהומה, תערוכת יחיד לתומס גאלהר (Thomas Galler), הזוכה הראשון בפרס בצלאל לצילום, תיפתח ב-20/10 בגלריה של המחלקה לצילום בצלאל (קמפוס הר הצופים ירושלים).

התערוכה תציג אלו לצד אלו צילומי שקיעות שצולמו על ידי חיילים ואנשי שירות צבאי בעירק ובאפגניסטן בין השנים 2001-2015, ותצלומים של מטוסים ומסוקים של הצבא האמריקאי והצבא המצרי שצלומו לצרכי תעמולה על ידי הצבאות, במסגרת ״bright star״, מבצע מתמשך של אימונים משותפים ששורשיו בהסכמי קמפ דיוויד.

כל הצילומים: תומס גאלהר מסדרת BrightStar

כל הצילומים: תומס גאלהר מסדרת BrightStar

התערוכה תתמקד בתוצרי המדיה שהחיילים והצבאות יצרו והעלו לרשת האינטרנט. רוב החומרים נדגמו מן המסך על ידי האמן, שמבקש בהצגתם לערער על תפישות מקובלות באשר להקשרם הייצוגי. ״bright star״ מציגה סדרת גלויות שמנכסת תמונות של מטוסים ומסוקים צבאיים, שצולמו אל מול הפירמדות העצומות של ״גיזה״. את הגלויות יצר גאלהר במהלך ריזידנסי בקהיר בשנת 2010, ובמבט אירוני הן נחשפו ונמכרו לראשונה בחנויות מזכרות וספרים בקהיר באותה שנה. בהמשך הוצגו בדקומנטה בקהיר, חודשים ספורים לפני פרוץ המפכה. הצבתם של דימויי התעמולה הצבאיים של צפורי הפלדה, לצד מבט רומנטי של חיילים אל שמי אפגניסטן ועיראק, מבקשות לעורר מחשבה סביב נושאים של כח ותעמולה, אסתטיקה ורומנטיקה.

יצירתו של גאלהר, המציעה מסע אל נבכי עולמות דימויים שאנשים מצלמים במקומות שונים ברחבי העולם, אינה עוסקת במחקר אנתרופולוגי במובן המקובל של המילה ואינה מבקשת לחקור את התרבויות השונות. היא מתמקדת בתוצרי המדיה שחיילים או אזרחים מייצרים ומעלים לרשת האינטרנט. רוב החומרים נדגמים מן המסך, והאמן נמנע מיצירתם של דימויים מקוריים חדשים. עבודותיו חוקרות את תרבות המדיה (״יד שנייה״) הגלובלית ואת האופן שבו מיוצג העולם בין מפיצי הדימויים הדיגיטליים. יצירתו של גאלהר משקפת במידה רבה מגמות עכשוויות בשדה הצילום העכשווי וזכתה להכרה ולהערכה בינלאומיות בעשור האחרון.

DF-ST-84-05994

עבודתו של גאלהר נבחרה על ידי ועדת הפרס שבחנה כ-45 הגשות של אמנים מקומיים ובינלאומיים כאחד. ועדת הפרס כללה את האוצרת גלית אילת, את האמנית ובוגרת המחלקה לצילום יעל ברתנא, ואת האוצרת הדס מאור. בעמדת משקיף עמד ד״ר דור גז, ראש המחלקה לצילום.

BRIGHT STAR 94

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden