כל מה שחשוב ויפה

הגילדה - רטרוספקטיבה: שמונה שנות עיצוב ישראלי

פורטפוליו News: ב-22/10 תיפתח בגלריה פריסקופ בתל אביב תערוכת רטרוספקטיבה שתציין שמונה שנות פעילות של הגילדה, בית הספר לעיצוב נעליים ואביזרי אופנה, ותציג את תרומתו לפיתוח התחום בישראל.

נעליים בעיצוב אלה כץ. צילום: שי בן אפרים

נעליים בעיצוב אלה כץ. צילום: שי בן אפרים

בתערוכה יוצגו פרויקטים המייצגים את מגוון הפעילות של בית הספר בשנים האחרונות. יעל הרמן, תמר שלם, קארין דקל, דקלה לוי הראל ומוריה בש, שפרצו מבית הספר ופצחו בקריירה עצמאית – בעלי מותג כחול לבן בנעליים או תיקים – יציגו את חומרי הגלם היחודיים שעימם הן עובדות ויחשפו קצת משיטות העבודה שלהן. בוגרי שנה א׳ בתוכנית לעיצוב וייצור נעליים ייציגו תוצרים מתוך פרויקט בשם COPY PASTE שבו כל סטודנט בוחר נעל בעיצוב של בית אופנה מוביל ולומד מקרוב את הגזרה והטכניקה שבה השתמשו כדי לבנות את הנעל.

צילום: בן לם

צילום: בן לם

צלם האופנה הנודע בן לם התאהב בנעלי הבוגרים של הגילדה ובשיתוף פעולה ייחודי בחר מספר דגמים, לקח בובת תצוגה עירומה וצילם אותה עם הנעליים בפריימים מיוחדים ברחבי ביתו. תוצרי שיתוף הפעולה יוצגו לראשונה בתערוכה זו והינו המשך ישיר לחלק בתערוכה המתייחס לבוגרי שנה א׳.

רגע לפני סוף השנה והצגת פרויקט גמר מסכם, בוגרי שנה ב׳ מצטיינים בתוכנית לעיצוב וייצור נעליים יציגו ספרי סקיצות, רישומים, לוחות השראה ותהליכי עבודה מתוך פרויקט הגמר שלהם: עיצוב קולקציה בת 30 פריטים בראייה מסחרית. הפרויקטים הנבחרים מציגים ורסטיליות בעיצוב – מקולקציה של אמנית קרמיקה בהשראת מסיבת התה של עליסה ועד קולקציה המתכתבת עם עיצוב תעשייתי בעלת סוליות בטון ועץ.

copy paste, נועה קפלן. צילום: שי בן אפרים

copy paste, נועה קפלן. צילום: שי בן אפרים

הגילדה הוקם בשנת 2007 על ידי נינה רוזין וגל שוקרון מתוך הכרה שתחום אביזרי האופנה – הכולל עליים, תיקים ואביזרי עור – הוא תחום עיצוב ייחודי שאינו רק שלוחה של עיצוב אופנה אלא תחום התמחות נפרד המשלב מיומנויות שונות. החזון של מיסדות הגילדה הוא לשים את תחום עיצוב אביזרי האופנה והנעליים על המפה המקומית ולעודד עיצוב וייצור כחול-לבן בענף שעד לפני עשור היה מנומנם. עד היום למדו בגילדה מעל 1,000 סטודנטים במקצועות השונים. עשרות בוגרים בכל שנה משתלבים כמעצבים בחברות אופנה מקומיות ובינלאומיות ו/או פונים לקריירה עצמאית.

תיק בעיצוב מוריה בש

תיק בעיצוב מוריה בש

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden