כל מה שחשוב ויפה

ליאורה גרוסמן מציירת, גוזרת ומדביקה

פורטפוליו News: מציירת-גוזרת-מדביקה, תערוכת היחיד של המאיירת ליאורה גרוסמן - שבה היא תציג את איורי המקור של הספר ״ויקי-בום״ - תיפתח ביום חמישי 12.11 באסופה - חנות לעיצוב ישראלי

מציירת-גוזרת-מדביקה1

ליאורה גרוסמן, מאחרונות המאיירות בטכניקה ידנית, הקדישה שנתיים שלמות ליצירת ספר במגזרות נייר מאויירות. בספר ויקי-בום, שכתבה רונית חכם ויצא לאור בהוצאת ידיעות אחרונות (2015), ניתן מקום של כבוד לא רק לעיצוב דמות, קומפוזיציה וצבע, אלא גם לאור, צל ונפח. מאחר והאיורים בספר עצמו מצולמים הרגישה גרוסמן שהגיע הזמן להציג את עבודות המקור.

במסגרת התערוכה יתקיים בגלריית SAGA TLV ב־12.11 רב שיח תחת הכותרת ״הגשר״ בנושא היצוג החסר בספרות הילדים החילונית. בנקודה מסויימת בזמן נפסק ייצוגן של קבוצות מסוימות באוכלוסיה הישראלית בספרות הילדים החילונית. ילדים דתיים וילדים בני מיעוטים נעלמו ממנה לגמרי. במפגש, ישתתפו גרוסמן, שאצרה את התערוכה ״אני מכאן״ ותספר על הנתק ההסטורי; חכם, שתספר על כתיבתה לקהלים שונים ולנסיונות הגישור בין עולמות תרבותיים שונים שהיא עושה בספריה; מנחם הלברשטט, אדם דתי ומאייר עבור המגזר החילוני, שיספר על האופן שבו הוא רואה את האיור לילדים; נטע שפירא, סמנכ״לית התפעול של קרן גרינספן, שתייצג את ספרית ״פיג׳מה״, שתדבר על הצורך בגשר, ועל מה שנעשה להקמתו.

מציירת-גוזרת-מדביקה3 מציירת-גוזרת-מדביקה4

גרוסמן, שאיירה למעלה מ-200 ספרים בארץ ובעולם, היא זוכת עיטור אנדרסן לשנת 2008. היא אצרה שלוש תערוכות: תערוכת Israillustrator בשיתוף עם משרד החוץ, שהציגה בין השנים 2006-2014 בירידי ספרים בכל העולם; תערוכת ״אני מכאן״ ב-2014, רטרוספקטיבה של איור ישראלי מאז 1948, שהוצגה בבית אריאלה בתל אביב, מוצגת כעת במרכז ספיר בערבה, ועושה את צעדיה הראשונים בייצוג ישראל בארצות שונות; ותערוכת ״בובה עם סדק״ בנושא ילדות אמיתית, שהוצגה השנה במוזיאון הצעצועים ״בית הבראה לבובות״ ביפו במסגרת שבוע האיור של תל אביב. היא לימדה איור באסכולה־מימד, שנקר והמכון הטכנולוגי חולון.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden