כל מה שחשוב ויפה
תמיד כאן, תמיד בצלאל

קוויריפריה של עמרי כהן מגיעה לערד

פורטפוליו News: התערוכה ״קוויריפריה״, שהוצגה לראשונה במרכז הגאה בתל אביב במסגרת שבוע האיור, תיפתח ביום שלישי ה-24/11 במתנ״ס ערד. באמצעות 12 עבודות קומיקס ו-12 כרזות מאויירות עמרי כהן מציג סיפורים שנאספו באמצעות קול קורא בשיתוף אירגון הנוער הגאה (איגי): בורות, לחץ חברתי, סטיגמות שליליות, דחייה וניכור מצד המשפחה הם מקצת הקשיים שאיתם מתמודדים בני נוער גאה בפריפריה – לכולם נתן כהן יצוג חזותי טבול בהומור, כאב וחמלה.

קוויריפריה-עמרי כהן תערוכה נודדת-ערד (2)

כהן, (Omriku), בוגר המחלקה לתקשורת חזותית בשנקר (2012), הוא מאייר פעיל בתחום העיתונות והאיור המסחרי. כהן יזם את התערוכה מתוך החוויה האישית שלו כנער גאה שנולד וגדל בעיר ערד שבדרום הארץ. כהן מטיל זרקור על חיי הנוער הגאה בפריפריה, ומציג מבט בוחן לעולמם הגלוי והנסתר של נערים ונערות לסביות, הומואים, טרנסים ובי-סקסואליים. בכפולות הקומיקס מתועדים סיפורים אישיים במבט ייחודי ואינטימי, וחושפים רבדים שונים של התמודדויות וחוויות של זרות, ומוזרות במסגרת המשפחה, הקהילה, במוסדות החינוך, ובחוויה האישית של הנער/ה בינם לבין עצמם.

מכתב שכותב נער גאה להוריו, מספר על הפחד מדחיה וניכור שילוו את יציאתו מהארון, ״מפלצת״ הוא סיפורה של נערה לסבית דתיה, שמתארת את החוויה האישית שלה, בעת שהיא מאזינה להרצאות של רב על הסכנות הטמונות ברשת, ו״טקס״ מספר את סיפורו של נער שנהג לערוך מעין טקס המרה לילי, בתקווה להפוך לסטרייט עד אור הבוקר. לצד אלו מציגות כפולות הקומיקס והאיורים גם חוויות משפחתיות ופרטיות כמו ״אחותי״, שמספר סיפור חיובי ויוצא דופן על נערה טרנסית, שחווה גילוי עצמי דרך משחק עם אחותה הגדולה. במהלך הכנת האיורים לתערוכה, נרצחה הנערה שירה בנקי במצעד הגאווה בירושלים. בעקבות זאת החליט כהן להקדיש כפולת קומיקס וכרזה נוספת לזכרה.

 קוויריפריה-עמרי כהן תערוכה נודדת-ערד (1)

התערוכה מתקיימת בשיתוף ארגון הנוער הגאה (איגי) ובתמיכת מועצת מפעל הפיס לתרבות ולאמנות. התערוכה תנדוד בארץ ותמשיך מערד לבת ים, לחיפה ולירוחם), במטרה לחצות את גבולות ״הבועה״ התל אביבית ולקיים דיאלוג תרבותי ופתוח, ולהעלאת המודעות והפתיחות כלפי נוער גאה ברחבי הארץ. הסיפורים והצגתם הוויזואלית שואפים לעודד חשיבה ביקורתית, סולידריות חברתית, שוויון, שחרור, והעצמה.

מתנ״ס ערד, רח׳ בן יאיר 28
פתיחה: יום ג׳ 24/11
שעות פתיחה: א׳-ה׳ 09:00-21:00
נעילה: 24/12

קוויריפריה-עמרי כהן תערוכה נודדת-ערד (3)

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden