כל מה שחשוב ויפה

סימני פיסוק של ניל ננר ב-SAGA

פורטפוליו News: התערוכה סימני פיסוק של המעצב ניל ננר תיפתח ביום חמישי ה-3/12 בגלריה SAGA (רבי פנחס 4, שוק הפשפשים, יפו). בתערוכה יציג ננר סדרת אובייקטים המאתגרים את מושג השימושיות, ומערערים תפישות קונבנציונליות הנוגעות לתרבות הצריכה והעיצוב של פרטי ריהוט.
צילום: שחר פליישמן

צילום: שחר פליישמן

סימני פיסוק מציגה פריטים מעוררי מחשבה, מפוסלים בברזל מכופף ומשטחי קורטן. הסדרה כוללת כיסאות, שרפרפים, ספסל, שולחן, מתלה, מדפים וספרייה, מעוצבים במינימליזם ובגישה ששוברת מוסכמות, המבוססת על הארכיטיפים המוכרים אך מפתיעה בצורניות שלה. ננר משחק עם החומר והחלל כמו אותיות דפוס בין השחור ללבן, כשהאין מעיד על היש ומגדיר אותו. הסדרה המלאה תוצג לראשונה ותעמוד למכירה ב-SAGA – חלל תצוגה ומכירה לעיצוב ישראלי פרמיום, בניהולו של ליאור ימין – בטווח מחירים של 1,500 ₪ עד 8,000 ₪.

ליאור ימין, מנהל סאגה ואוצר התערוכה, אומר ש״ניל ננר הוא מעצב רהיטים, שכמוהו יש מעט מאד בעולם העיצוב הישראלי. הוא מכיר לעומק את תכונותיו ומאפייניו של כל רהיט, הוא מודע לצרכים שעל הרהיט לספק, הוא מבין את ההבדל בין סוגי הרהיטים השונים, מודע למגוון הרחב ומתמצא היטב בדרכי ייצור החומר. רק מתוך נקודת מוצא מושכלת שכזו ניתן לייצר סדרה שמסירה מכל פריט את כל קליפותיו ועדיין מייצרת רהיט ולא פסל. הסדרה היא תוצאה של תהליך מחקרי שננר מבטא בשני חומרים: האחד מוט פלדה (ברזל) עגול והשני משטחי פלדת קורטן, שני החומרים שונים אך דומים. שניהם מקורם בברזל. האחד אפור והשני כתום-חום חלוד, האחד משמש לקונסטרוקציה והשני לממשק עם האדם.

״במשחק בין שני החומרים ננר מציג את הליבה של הרהיט. בתהליך הצימצום, הכסא למשל, נפרד מהריפוד ומהצבע, המושב הופך לפס ברוחב 3 ס״מ, והמשענת מעוצבת בשני פסים תומכים בשני צדי הגב – המינימום ההכרחי לתמיכה. זהו אינו כסא יותר נח או יותר זול, ננר לא מציע דור חדש של ריהוט, אלא מציע התבוננות חדשה וראייה מזוקקת על ישיבה בפרט, ועל המהות הפנימית של הרהיטים בחיינו בכלל״.

סימני פיסוק-מימין לשמאל ליאור ימין(סאגה) וניל ננר) -צילום שחר פליישמן - (36)

ליאור ימין (מימין) וניל ננר. צילום: שחר פליישמן

סימני פיסוק-מימין לשמאל ליאור ימין(סאגה) וניל ננר) -צילום שחר פליישמן - (33)

סטודיו ניל ננר עוסק בעיקר בעיצוב ופיתוח מוצרים בתחום הריהוט. ננר, בוגר המחלקה לעיצוב תעשייתי בשנקר, משלים השנה את לימודיו לתואר שני בעיצוב תעשייתי בבצלאל (במסגרתו נוצרו הפריטים הראשונים בסדרה) והוא ממקימי חברת העיצוב Gaga & Design. עבודותיו הוצגו בגלריות רבות, ביניהן: 19 Greek Street –London, Dorotheum auction House- Vienna, Mak Museum – Vienna, בירידים ואירועי עיצוב בפאריס, לונדון, וינה, ציריך, ברצלונה, פורטוגל ועוד.

פתיחה: 3 בדצמבר, 20:00
נעילה: 07/01/2016
א׳-ו׳ 10:00-16:00

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden