כל מה שחשוב ויפה

רומן עם פולנסקי בסינמטק תל אביב

פורטפוליו News: תערוכת כרזות לסרטים של רומן פולנסקי, שאיירו סטודנטים מהמחלקה לתקשורת חזותית במרכז האקדמי ויצו חיפה, תיפתח בסינמטק תל אביב ביום ראשון ה-13/12.
PoluciyaBelikov

פולוציה בליקוב

התערוכה תתקיים במסגרת חודש המחווה לבמאי רומן פולנסקי שמקיים המכון הפולני ברחבי הארץ ותכלול 25 כרזות עכשוויות לסרטיו השונים של פולנסקי, שעיצבו הסטודנטים בהנחייתו של המעצב והמאייר הפולני ברטוש קוסובסקי, ראש המחלקה ירון שין (Jewboy), והמאיירת גיל-לי אלון קוריאל. קוסובסקי חשף את הסטודנטים לשיטות העבודה שהיו נהוגות בפולין, המוכרת כמעצמת כרזות (בעיקר בשנות ה-60-70-80). המאיירים הפולנים התפרסמו בכל העולם, השפעותיהם על עיצוב הכרזות באירופה ואמריקה היו דרמטיות ועד היום משתמשים בספרי עיצוב כרזות מפולין ללימוד התחום.

נוי קרולינסקי

נוי קרולינסקי

למרות שהקולנוע הוא ז׳אנר שהולך ומתחזק וכמות הסרטים הולכת וגדלה בכל שנה, עולם עיצוב הכרזות לסרטים קיבל תפניות שונות כגון כרזות אינטרנטיות שבמרבית המקרים נעשות במהירות ובזול, מעין נוסחת פלא שתמיד עובדת ומאוד משעממת. קוסובסקי שם דגש רב על הרעיון והביצוע המדויק ועל ההתאמה בין המרכיב האיורי והטיפוגרפי, לצד תוצרת והספק מהירים ויעילים, הנחוצים למעצב המודרני. הסטודנטים יצרו את הכרזות בעזרת איור, המפעיל את הצופה ונדרשו לנסח אמירה על הסרט שאינה פוגעת בהפתעה שבחווית הצפייה אך מסקרנת ורומזת על תוכן העלילה. הכרזות מוצגות בשני צבעים ומודפסות בדפוס משי – תהליך שהופך את הכרזה לעבודת אמנות שעותקיה מוגבלים.

ninth gate 11

מיתר הופמן

*כוכבית מייצגת שדות חובה

4 תגובות על הכתבה

 1. מיתר הופמן

  שלום! שמי מיתר הופמן. הכרזה לסרט ״השער התשיעי״ היא עיצוב שלי. אשמח ותוכלו להוסיף את השםץ

  1. yuval saar

   הי מיתר. הוספנו בשמחה

 2. פולוציה בליקוב

  שלום , הכרזה הראשונה בפוסט היא שלי, לא רשום שם)) מבקשת להוסיף.
  פולוציה בליקוב או Poluciya Belikov
  תודה מראש!))

  1. yuval saar

   הי פולוציה. הוספנו בשמחה

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden