כל מה שחשוב ויפה

Lightly של עידן נויברג וגל בולקא זכה במקום השני בתחרות של designboom

פורטפוליו News: עידן נויברג וגל בולקא זכו במקום השני בתחרות שאירגן המגזין המקוון designboom, לרעיונות תאורה חכמים לשימוש ביתי וציבורי, בעבור אטבי כביסה סולריים שנדלקים בחושך ומאירים את הכביסה באור אחר

lightly11

לתחרות ניגשו יותר מ-2,100 מעצבים מ-88 מדינות שונות. חבר השופטים כלל בין השאר את פאולה אנטונלי, אוצרת העיצוב של המוזיאון לאמנות מודרנית בניו יורק; המעצבים סטפנו ג׳יובנוני, אלברטו מדה ואלסנדרו מנדיני; והעורכת הראשית של דיזיינבום, בריג׳יט לוהמן. במקום הראשון זכה סרגיי קים (Sergey Kim), שחיבר נורות לד לגלגלי אופניים.

הפרויקט, שהחל את דרכו במסגרת קורס שהעביר עודד פרידלנד ממונקי ביזנס במחלקה לעיצוב תעשייתי בבצלאל, מתבסס על כך שתאים סולריים קטנים יכולים להפיק מספיק אנרגיה לתאורת לד, ושאפשר לשלב באטב חיישן שישמש כמפסק. כך האטב יידלק עם רדת הלילה וייכבה כשיום חדש יגיע. ״הרעיון מאחורי האטבים הסולאריים היה לשים דגש על עקרונות שיתופיים כמו חכמת המונים״, סיפרו השניים בשנה שעברה לפורטפוליו. ״כל אחד תורם את חלקו והריבוי מייצר נראות מעניינת שתורמת לכל הרחוב״.

מהרגע שהפרויקט פורסם האטבים הפכו ללהיט ויראלי ברשת וצברו אהדה גדולה. פרויקט אחר שעיצבו נויברג ובולקא במסגרת הלימודים במחלקה לעיצוב תעשייתי בבצלאל עורר עניין בחברת אל על, שזימנה אותם לפגישת היכרות. בקיץ האחרון נחשף שיתוף הפעולה הראשון ביניהם: שמיכה שמתלבשת על הגוף דרך הראש, עם פתחים לידיים.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

  1. יותם שפרוני

    כל הכבוד-מעניין בהרבה מהמוצר שנבחר למקום הראשון לטעמי!
    במסגרת התחרות נבררו והוצגו (בפורמט של פוסטר) בביאנלה לעיצוב בדרום קוריאה 97 עבודות נוספות, ביניהם מישראל: אירה רוז'בסקי עם סדרת "Moons Of Jupiter", קרן שיקר עם "Lightly Flowers" ו StudioKnob עם סדרת "Layered".
    חג שמח:)

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden