כל מה שחשוב ויפה

גל גאון: המכנה המשותף הגדול והמשמעותי הוא האהבה ליצירה

לאחר שבע שנים שבהן פעל תחת השם Talents, האדריכל גל גאון פותח גלריה חדשה הנושאת את שמו. התוצאה היא חלל חדש ויוצא דופן בנוף המקומי (והעולמי), המשלב בין עיצוב ואמנות וכולל פריטי דיזיין ארט של יוצרים כמו אילן פיבקו, אריק בן שמחון ואילן גריבי, המוצגים לצד עבודות אמנות שאצרה קרן בר גיל. ביום חמישי יתקיים בגלריה מיצב אמנות, מחול ואופנה, של עידו תדמור וגדעון וקארן אוברזון

אוהד צפתי, Paper Moon

אוהד צפתי, Paper Moon

Yuval:

הי גל. בוקר טוב, מה שלומך?

Gal:

עכשיו, אחרי שגיליתי את ההנגאאוט על המחשב, החיים יפים… ומה שלומך בבוקר גשום זה?

Yuval:

לא רע בכלל! אבל קודם כל מזל טוב על הגלריה החדשה

Gal:

תודה רבה. זה באמת רגע שמשמח אותי מאוד

Yuval:

בהחלט! לפני הכל יש שאלה אחת שמסקרנת אותי במיוחד – ההחלטה לקרוא לגלריה גל גאון (ולא שיש משהו רע בזה…) ולא טאלנטס

Gal:

כן, זו תוספת קטנה, שגם היא מסמלת עוד אבן פינה בדרך שלי. טאלנטס נהגתה ונבנתה לאורך שבע שנים כחברה שעובדת על פיתוח של פריטים וקולקציות של Design-Art עם מעצבים ואמנים שונים. והיא ממשיכה להיות כזו. לגלריה החדשה, שהיא רובד אחר בפעילות שלי, קראתי על שמי, מכיוון שאופי הפעילות שלה ממוקד לא בפיתוח אלא בהצגת פריטים וקולקציות של Design Art שמשולבים בפריטי אמנות, שחלקם הגדול מפותח בטאלנטס, וחלקם מתארח בגלריה – לפרקי זמן שונים

Yuval:

ספר קצת איך אתה בוחר או איך תבחר מה להציג. מה הקו שמנחה אותך?

Gal:

יש מספר נקודות שקבענו להצגה בגלריה שלאורן ננסה לאצור ולהציג פריטים:

1. הגלריה היא גלריה מסחרית, שמפתחת סביבות טוטאליות, ושואפת להביא ללקוחות שלנו, בין אם הם אספנים, אדריכלים או יזמים, תפישה טוטאלית של עיצוב ואמנות עכשווית.

2. הגלריה תציג תמיד חלק של פרטי האוסף של טאלנטס (פריטים חדשים וישנים) – כאשר האוסף של טאלנטס עומד מאחורי הגלריה ומגדיל את הנפח של הפעילות שלה.

3. הגלריה (וכך גם הלוגו החדש שלה) מבוססת על עקרון של דיאלוגים – ביני ובין אוצרים באמנות ובעיצוב שאני מזמין לגלריה; עם אספנים ואדריכלים לפיתוח אוספים או פריטים ייחודיים לפרוייקטים; ובלב הענין – דיאלוג עם יוצרים שמפתחים פריטים חדשים לאוסף של טאלנטס ולגלריה, שתשמש כפלטפורמה העיקרית להצגה של פריטי הדיזיין-ארט שמפותחים בגלריה.

עיקר הדגש הוא עולם שלם ומשולב של עיצוב ואמנות. זו האג׳נדה שלי מזה זמן רב, והגלריה מאפשרת לי להציג את החזון הזה: סביבה שלמה שיכולה לייצר הדהוד מרתק, שנע בין פריטי הדיזיין ארט לפריטי האמנות

אלון ביטון, Jewel Lightning

אלון ביטון, Jewel Lightning

Yuval:

אז אני חייב לשאול עד כמה יש קהל לגלריה כזו פה בארץ? כי מספיק להיכנס לרגע ולדמיין שאתה במילאנו או בפריז או בלונדון

Gal:

כל הפעילות שלנו היא פעילות בתחום שכמעט ולא היה פעיל בארץ, ולכן חלק גדול מהאנרגיה שלנו מופנה לשוק הבינלאומי. מצד שני, יש קהל ישראלי נפלא (שגדל מאוד בשנים האחרונות) שאוהב את הגלריה, קונה פריטים, אוסף מכיר ומלווה את ההתפתחות ואת העבודות של היוצרים שאנחנו עובדים איתם (אספנים, אדריכלים, יזמים, וגם קהל שפשוט מעוניין בעבודות טובות הביתה). יש לקהל הזה הרבה כח והמון אהבה – ואנחנו שמחים עם כל דמות חדשה שיוצא לנו להכיר ולארח בגלריה, שמכירה בדרך הייחודית שלנו

Yuval:

מי הקהל הזה? מה אתה יכול לספר עליו (מעבר לעובדה שיש לו כסף…)

Gal:

הקהל שפונה לגלריה ונמצא איתנו בקשר לאורך שנים הוא קהל שמאוד מעורב. אלה אנשים שחשובה להם תפישת החיים שמשלבת את האמנות (והיצירה בכלל) בתוך העשייה. הקהל שלנו מורכב מאנשים שונים, הן בעיסוקים שלהם והן ברמות ההכנסה, אבל המכנה המשותף הגדול והמשמעותי הוא האהבה ליצירה.

יש עבודות שיכולות להימכר באלפי שקלים בודדים לקהל צעיר שמגיע לגלריה בשביל להתחיל את האוסף שלו לבית, ועד פרויקטים טוטאליים, הן לפרוייקטים באדריכלות והן לאספנים חשובים בעולם, שמשלבים פריטים בהזמנה מיוחדת, ואוסף פריטים שמעשיר את האוספים הקיימים (ולפעמים כולל גם המלצות לרכישה מגלריות מקבילות שאנחנו עובדים איתן בעולם)

Yuval:

בוא תתן כמה דוגמאות לעבודות יוצאות דופן שמוצגות בגלריה, כולל אלו של אילן גריבי שבמיוחד מצאו חן בעיניי, למרות שזו לא חוכמה…

Gal:

בתערוכת הפתיחה – 9 Gifts of Beuty – שילבנו פריטים מהקולקציה החדשה, עם פריטים אייקונים מהאוסף, ועם עבודות אמנות שאצרה קרן בר גיל – בארבעת החדרים של הגלריה. יש עבודות קלאסיות שקיבלו טוויסטים עכשוויים כמו הסטראטא של אילן פיבקו, ה-Mad Cow של שמואל בן שלום וההיפואים של דור כרמון.

יש עבודה חדשה לגמרי לגלריה של אריק בן שמחון – של כורסאות עור ״It all began in Africa״; גוף עבודה חדש של אילן גריבי – קיפול של המאסטרים – שממוקד הפעם בדמויות מתוך ציורים של קאראווג׳יו; סדרה מופלאה של ״ירחיי נייר״, עבודות של אוהד צפתי, כולל כסא ירח ראשון בסדרה שיצא עכשיו.

דרך מהדורות חדשות לגמרי כמו ה-Post Mimesis של הילה נבו – שעובדת על רהיטים ישראלים של שנות ה-50 וה-60 – ומביאה אותם לחיים מחדש בשיח פנימי על הדרך שעשה העיצוב המקומי מהסגפנות להידור; מנורות ופסלים יפהייפיים של אלון ביטון, ושני הפרוטוטייפים לכסאות המרהיבים של איילה כהן.

כל אלה מוצגים לצד עבודות של אמנים שמציגה קרן בר גיל, כמו AES+F, רביעיית אמנים רוסים שמציגים צילום מתוך סרטי וידיאו שלהם, צילומים של ספנסר טוניק, ציורים ריאליסטיים של של אלין אלג׳ם וקרן שפילשר, צילומים של בועז אהרונוביץ׳ ואובייקטים של רחלי שרפשטיין ושל סיון שטרנבך.

המון שמות לזכור בעל פה…

דור כרמון, JOJO the Sex Buddha

דור כרמון, JOJO the Sex Buddha

Yuval:

באמת הרבה שמות… אבל אתה יודע מה אני פתאום קולט, אחרי שאני קורא את התשובה שלך ועובר על השמות – שזו באמת גלריה. כלומר, לא שפקפקתי קודם לכן, אבל יש פה איזה חיבור יוצא דופן בין אמנות לעיצוב, שלא קיים בהרבה מקומות, גם בעולם אגב. בהקשר הזה מעיין אותי לדעת מה התשובה שלך לאלו שיגידו לך שהעיצוב שאתה מציג זה לא באמת עיצוב, ואלו שמצד שני יעקמו את האף על השילוב בין עיצוב ואמנות?

Gal:

אני שמח לשמוע שאתה רואה את החיבור… זו גם התגובה החזקה של כל מי שמגיע לגלריה, ומבין שהחיבור הזה (שכמעט ולא קיים בעולם) הוא באמת סנונית די חדשה. חשוב לי להדגיש בעניין הזה שהעולם של האמנות העכשווית הולך לשם, ומפנה יותר ויותר אנרגיה לשדה הצעיר של הדיזיין ארט. כשאחת מספינות הדגל של הגלריות המסחריות בעולם – גלריה גגוזיאן מתחילה להציג דיזיין-ארט למכירה בחללי הגלריה שלה – המפנה מאוד ברור.

ומנגד, התפישה הייחודית שלי כאדריכל ומעצב, ושל הילה נבו שמנהלת את הגלריה, היא לשים את הפריטים יחד, אחד לצד השני, באופן שמאפשר חיים רגשיים עם העיצוב והאמנות בבית או במשרד, כששני העולמות נפגשים לחלל אחד. המחמאה הגדולה ביותר שקיבלנו, מעבר לתגובה הנפלאה על כמה זה מרגיש נכון שהכל עשוי יחד בקפידה, היא שאנשים פשוט רוצים לעבור לגור בגלריה כמו שהיא… שיש בה מרכיבים אינטימיים ומדוייקים שנוגעים רגשית באנשים שבאים לבקר.. ואין מחמאה גדולה מזו, הן כאדריכל, הן כמעצב והן כמנהל אמנותי שמרכיב כיוון חדש לגלריה

Yuval:

נייס. משהו חשוב נוסף להגיד לפני שמסיימים? אולי תספר מה הולך לקרות ביום חמישי

Gal:

ביום חמישי הקרוב אנחנו משיקים רובד נוסף שעליו אנחנו עובדים, והוא רובד של אינסטליישנים מיוחדים בתחומים שמשיקים לאמנות ולעיצוב. הפעם יהיה אינסטליישן של אופנה, תנועה, ואמנות שבמסגרתו הזמנו את גדעון וקארן אוברזון לתפור שלוש עבודות Fashion-Art, שייעשו במיוחד לשלושה חדרים של הגלריה. העבודות יוצגו בשיתוף עם הכוריאוגרף עידו תדמור עם שלושה רקדנים, לאורך ערב אחד, אוונגרדי וחלומי ‎

Yuval:

מגניב. ואני כבר מזמין אותך לחשוב מה אתה מציג בשבוע האיור בספטמבר!‎

Gal:

זאת בדיוק בדיוק הכוונה

Yuval:

הידד

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden