כל מה שחשוב ויפה

מהאינסטגרם למוזיאון ובחזרה

פורטפוליו News: ביום שלישי ה-5.1 יתקיים בספריית האיור של אגף הנוער והחינוך לאמנות במוזיאון ישראל רב שיח לרגל פתיחת תערוכת היחיד של גפן רפאלי: DailyDoodleGram - מהאינסטגרם למוזיאון ובחזרה. משתתפות: גפן רפאלי; רננה רז, יוצרת וכוראוגרפית; שרה פגין, יועצת אמנות ומדיה; אורנה גרנות, אוצרת התערוכה

couple

בכל יום גפן רפאלי משוטטת ברחבי האינסטגרם ומתבוננת במיליוני התמונות שאנשים מפרסמים בחשבונות שלהם. כמעט בכל יום היא בוחרת כמה תמונות צבעוניות, מחברת ביניהן ויוצרת בעצמה איור חדש, מוזר ומעניין ותמיד בשחור ולבן. לשרבוט החדש שהיא מעלה לחשבון האינסטגרם שלה כמעט כל יום, יש כבר עשרות אלפי עוקבים מרחבי העולם והיא קוראת לו: דיילידודלגרם.

במהלך הכנת התערוכה הזמנו את האמנית לשוטט במחסני המוזיאון להתבונן להתרשם לצלם וליצור סדרת איורים חדשה בהשראת אוספי אגף הנוער והחינוך לאמנות. בתערוכה יוצגו מבחר מן האיורים החדשים ש נוצרו בהשראת הספרים, האיורים, הצעצועים המשחקים והבובות: שעון חול שהפך לשמלה, אננס לראש של אביר, סירה לצווארון של חליפה וכנפיים יוצאות מתוך עיניים של בובה.

במילים זה אולי נשמע כמו שיר משונה, אבל כשמביטים מקרוב על האיורים של גפן רפאלי מגלים עולם שלם בו קטן הופך לגדול, ובו חפצים מוכרים הופכים מוזרים… ולכל אחד מהאיורים סיפור ללא מילים. סיפור שבו הדמיון אמתי, והמציאות סוג של חלום.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

  1. רות ביטון

    מקסים.בהצלחה

Comments are closed.

הוסיפו תגובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden