כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לפורטפוליו

ספרו לנו על פרויקטים חדשים ומלהיבים. ליצירת קשר ולפרטים נוספים – hi@prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

רינת שניידובר: גליה יהב – דיוקן עצמי, בגלריה רוזנפלד

פורטפוליו News: תערוכת היחיד של האמנית רינת שניידובר, ״גליה יהב – דיוקן עצמי״, תיפתח בגלריה רוזנפלד ביום חמישי ה-21.1. בתערוכה עוסקת שניידובר בייצוג ובמבט בשדה המכונה ״עולם האמנות״ תוך שימוש בפרסונת הפייסבוק של מבקרת האמנות גליה יהב
Trying to Break Through, 2015, video

Trying to Break Through, 2015, video

אמן, בחן את עצמך, 2016, מצגת PPT

אמן, בחן את עצמך, 2016, מצגת PPT

התערוכה תכלול עבודות וידיאו, צילום, סאונד ומיצב, שבאמצעותן בוחנת שניידובר את היפוך התפקידים שחל בזירת האמנות, מאז הבינו אמנים ואוצרים כי הדרך היעילה ביותר לגרום למבקרת ״לראות״ אותם היא להפגין נוכחות בדף הפייסבוק שלה; ובמילים אחרות – לראות אותה. חומרי הגלם לעבודות בתערוכה שאובים מארכיון הפרסומים בפייסבוק של מבקרת האמנות. תכנים אלו נאספו, תועדו וסווגו על ידי שניידובר במשך שנה, החל בפוסטים הצהרתיים (חוויות אישיות, דעות פוליטיות, יצירות של אמנים שהיא אוהבת, סלפיז…), עובר דרך תגובות של קהל העוקבים והמעריצים שלה וכלה בביקורות האמנות שלה עצמן.

אהבה, 2015, הדפסת צבע

אהבה, 2015, הדפסת צבע

כך לדוגמה, בעבודות החול, מצוטטים פוסטים של יהב, שנבחרו על ידי האמנית בשל האופי השיווקי-פרסומי שלהם, כאשר במסווה של הצגת דמות מורכבת הם הופכים את האדם שמסתתר מאחוריהם לפרסונה או למותג; מצגת התרשימים אמנ/ית, בחנ/י את עצמך עוסקת בממד האבסורדי שבניסיונותיהם של אמנים להתאים את עשייתם לטעם הממסד, המיוצג על ידי המבקרת; בעבודת הווידיאו Trying to Break Through חושפת שניידובר את מערך הכוחות בין האמנית למבקרת באמצעות ניסיונות השווא שלה לזכות בביקור ובביקורת מטעמה.

רינת שניידובר (נ. 1978) היא אמנית, סופרת ומתרגמת. היא הציגה בתערוכות רבות, ביניהן במוזיאון ExTeresa לאמנות עכשווית במקסיקו סיטי, בגלריה Sprechsaal בברלין, בבית האמנים בתל אביב, בגלריה P8, בגלריה חנינא ובגלריה בנימין וזוהי תערוכת היחיד הרביעית שלה.

ואני היפה מכולן, 2015, הזרקת דיו ארכיבית

ואני היפה מכולן, 2015, הזרקת דיו ארכיבית

 

פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden