כל מה שחשוב ויפה

״משרד התרבות והספורט״ של אנטי-מחיקון בגלריה העירונית של כפר-סבא

פורטפוליו News: ״משרד התרבות והספורט״, תערוכה קבוצתית חדשה של קבוצת אנטי-מחיקון (שאשא דותן, לי נבו, איתמר ענבר, אלה קנדל, חביב קפצון), תיפתח בגלריה העירונית של כפר-סבא ביום חמישי ה-14.1. אוצרת: מאירה פרי-להמן
פרט מתוך העבודה של אלה קנדל, 2016

פרט מתוך העבודה של אלה קנדל, 2016

בתערוכה הרביעית של קולקטיב האמנים אנטי-מחיקון יציגו חמשת חברי הקבוצה מיצבים ועבודות וידיאו הבוחנים את יחסי הכוח המתקיימים בין מוסדות המדינה והשלטון לבין היחיד או האמן-היוצר. בדומה לתערוכות קודמות של הקבוצה, נושא התערוכה צמח מתוך תהליך משותף של שיחה ולמידה. כותרת התערוכה, משרד התרבות והספורט, היא חלק מהניסיון המתמשך של חברי הקבוצה לברר ולבקר את המקום שבו הם פועלים כאמנים צעירים במדינת ישראל.

העבודות בתערוכה חוקרות מבני כוח וסדר ואת המנגנונים שהם מפעילים. המפעל, המוזיאון ההיסטורי, המשרד ומגרש הכדורגל – כולם עומדים לבחינה כזירות שבהן נתון היחיד למשטוּר ולהסדרה. במקומות כגון אלה לומד הפרט את החוקים, כללי ההתנהגות והנרטיבים, ובעיקר את מיקומו הוא בתוך הסדר. חברי הקבוצה מאמינים כי תפקידה של התרבות הוא לעורר מחשבה חופשית ולערער על המוסכמות. כנגד אידיאולוגיה מוחלטת, האמנות שלהם מבקשת להציב אי-ודאות, ערפול, שאלות ואפשרויות; כנגד כפייה ומשמעת – מחשבה ביקורתית חופשית.

פרט מתוך התקווה, מיצב וידאו של איתמר ענבר, 2016

פרט מתוך התקווה, מיצב וידאו של איתמר ענבר, 2016

חברי הקבוצה כולם בוגרי המחלקה לאמנות בשנקר. הם הכירו במהלך הלימודים המשותפים ועם סיום לימודיהם החליטו להקים קולקטיב אמנים המקיים שיחה, למידה ויצירה. הקבוצה עובדת בסטודיו משותף במתחם גבירול בתל-אביב, והציגה שלוש תערוכות קבוצתיות ועבודת מיצג משותפת.

נעילה: 31.3.16

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden