כל מה שחשוב ויפה
Rendering in Hybrid Mediums

פרסי העיצוב של משרד התרבות 2015: עמית צורן

״הרחבת התחום, עבודות מצטיינות, דמיון ודינמיות, שפה אישית, פריצת דרך״: הזוכים בפרס העיצוב של משרד התרבות לשנת 2015 - פרויקט מיוחד לפורטפוליו
עמית צורן

עמית צורן

מי:

עמית צורן, בן 40, בעל תואר ראשון בהנדסת מערכות תקשורת מאוניברסיטת באר שבע, בוגר התוכנית לתואר שני בעיצוב תעשייתי בבצלאל, בעל תואר שני נוסף ודוקטורט מהמכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT).

מה:

מחקר תרבות ותהליכים שחוקרי גישות יצירתיות שונות. לדוגמה, FREE-D –  כלי ידני חכם לגילוף, ש״יודע״ מה המשתמש בו אמר לגלף ואיפה הוא נמצא בחלל, ולכן הוא יכול להבין אם המשתמש הולך לטעות ויכול לעצור את המנוע. הכלי מאפשר לאדם חסר מיומנות להשתתף בעבודה יצירתית, מבלי להפוך אותו לרובוט, ומעלה שאלות על יצירה ועל תהליך יצירתי: אם אין למשתמש מיומנות אבל עדין יש סוביקטיוויות, דרך עצמאית, לא רק יצוג אנליטי.

FREE-D

FREE-D

amitzoran4

Hybrid Fabrication – סדרת כלים שנוצרו תוך שילוב בין יצור דיגיטלי לטכניקות מסורתיות. בחלקם נסרקו בסורק תלת ממדי שברים ונוצרו מחדש בתהליך דיגיטלי, תוך מיזוג בין אסתטיקות ועולמות שונים. בחלקם האחר תוכננה במחשב הצורה שבסופו של דבר נקלעה בסיב אורגני, בשביל ליצור היבריד עם חומריות מסורתיות בצורה דיגיטלית: קליעה שתוכננה במחשב אל מול עבודה ידנית וסיזיפית, שמבוססת על תרבות של ציידים ולקטים שעובדים בטכניקות עתיקות.

דבר המעצב:

אני חוקר במדעי המחשב והתחום הוא משק אדם – מחשב. מה שאני באמת מתעניין בו זה שאלות של אחריות, ביטוי ויצירתיתות. כשמחשבים הופכים חזקים יותר יותר אחת השאלות המהותיתות היא ההבדל בין יכולת (סקיל) לבין ביטוי (סגנון). כביכול יש חלוקה מטפיזית, טכני מול ערכים, אני שואל האם אפשר לבקש ממחשב אחריות על יכולת ולהשאיר לי על את האחריות הסוביקטיבית. לעזור לי לפסל אבל עדיין לתת ליד שלי להיות זו שמובילה.

Hybrid Fabrication

Hybrid Fabrication

amitzoran6

מנימוקי השופטים:

משלב בעבודתו באופן ייחודי עיצוב וטכנולוגיה, בדגש על נושאים כמו עיצוב פרמטרי, עיצוב בייצור מודפס, עיצוב וקראפט חדש ונושאים מרתקים נוספים המגיעים מתוך היכולת החדשה הנפתחת בידי מעצבים לגייס יכולות מחשוב ותכנות לתוך תהליכי העיצוב. התהליכים אותם הוא מפתח מאפשרים לשלב מיומנויות מסורתיות אל התווך הדיגיטלי החדש. עבודותיו עם שבט הקלאהרי, וייצור כלי המוסיקה המודפסים, הם פורצי דרך ומהווים סמן חלוצי ומרתק.

Digital Fabrication & Music

Digital Fabrication & Music

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden