כל מה שחשוב ויפה

יריד ספרי אמן יתקיים בסוף החודש בארטפורט תל אביב

פורטפוליו News: יריד ספרי האמן השני של ארטפורט תל אביב יתקיים בימים חמישי-שבת, 28-30.1. השנה יוצגו ביריד גם מבחר מגזיני אמנות מהארץ ומהעולם. מתוך היכרות בחשיבותו של המדיום ומתוך רצון לעודד כתיבה על אמנות, יוצגו אפשרויות שונות למגזינים, כמו גם מגזין ייעודי שיופק במיוחד ליריד. מארגנות ואוצרות: ורדית גרוס וכרמית גלילי
מתוך ספר אמן של שי זיברמן

מתוך ספר אמן של שי זיברמן

בצל הדיבורים על מותו של הדפוס, ספרי אמן נמצאים כיום בפריחה בכל רחבי העולם. ירידי ספרי אמנות מתקיימים בשנים האחרונות בלונדון, ברלין, פריז, טוקיו, לוס אנג׳לס, ניו יורק (בו השתתף גם ארטפורט) ועוד. בינואר 2015 נערך יריד ספרי האמן הראשון בארטפורט תל אביב. לאור הצלחת היריד, העניין והסקרנות שעורר ומאות המבקרים שהגיעו, יריד הספרים חוזר ומציע בשנית את הגרסה האמנותית לשבוע הספר – סוף שבוע בו אמנים יציגו וימכרו את ספרי האמן הייחודיים שלהם, ויאפשרו הצצה לפרויקטים המודפסים שלרוב לא מוצאים את דרכם אל חנויות הספרים הרגילות.

למעלה מ-30 ספרי אמן חדשים שיצאו במהלך השנה האחרונה ייקחו חלק ביריד, לצד למעלה מ-100 ספרים נוספים. חלק מהספרים נכרכו ביד, חלקם הודפסו בבתי דפוס, חלקם הוכנו במכונות צילום ביתיות. יש ביניהם ספרים שממשיכים פרויקט שהוצג כתערוכה, רבים מהם הם פרויקט אמנותי שחי רק בדפוס, כולם אובייקט אמנותי שעומד בפני עצמו ומרחיב את פעילותו של האמן.

מתוך ספר אמן של ניבי אלרואי והילה עמרם

מתוך ספר אמן של ניבי אלרואי והילה עמרם

בין המשתתפים: Klone ,Knowhope, אורי גרשוני, אורלי מיברג, אירית חמו, אלונה רודה, בועז ארד, ביאנקה אשל גרשוני, ברכה אטינגר, גיא גולדשטיין, גיא פיטשון, גל וינשטיין, גליה גור זאב, גרי גולדשטיין, דנה יואלי, הינדה וייס, יהושע בורקובסקי, יואב אפרתי, יוני גולד, מיכל בראור, מירב שין בן-אלון, נטליה זרובוב, ניבי אלרואי והילה עמרם, נעה יקותיאלי, עדי קפלן ושחר כרמל, עפרי כנעני, רון עמיר, רועי רוזן, רענן חרל״פ, שוקה גלוטמן, שחר שריג, שי יחזקאלי, שרון פדידה ואסף עדן ועוד.

היריד פתוח לציבור ללא תשלום. כל ההכנסות מהמכירות מעוברות ישירות לאמנים המשתתפים. במסגרת היריד יתקיימו מפגשים, שיחות ופעילויות לכל המשפחה:

יום חמישי
20:30 – פרפורמנס של שירי טרקו

יום שישי
11:00 – מיכל סהר ודורון רבינא משוחחים על עיצוב ופרשנות
12:00 – נועה צדקה – כמה מילים על הספר שכתבתי וצילמתי: המעבר בתעלות הדמע תקין ויש שם חתול קטן מאוד שדופק עכבר קטן
13:00 – ג׳וזף דל פסקו מדבר על מגזינים
14:00 – זאב אנגלמאיר – מסע לוולגריה – טקסטים ותמונות, המלצות לטיול לארץ המובתחת, מדריך: ז. אנגלמאיר

מתוך ספר אמן של שחר שריג

מתוך ספר אמן של שחר שריג

יום שבת
10:30 – סדנת ספרי אמן לילדים בהנחיית עדן בנט (גילאי 6- 12)**
12:30 – סדנת ספרי אמן לילדים בהנחיית עדן בנט (גילאי 6- 12)**
14:00 – איאן סטרנהל מדבר על ספרי אמן
15:00 – מרב סלומון – תרגילים בפואטיקה חזותית
16:00 – גוסטבו סגרוסקי וגליה פסטרנק משוחחים על הרגלי צפייה ותיעוד, על יופי ואהבה. בשיחה ינסו השניים לענות מדוע חשוב עבורם לסכם פרקי עבודה בספר אמן

*הכניסה לכל האירועים חופשית
**מקומות מוגבלים יש להירשם מראש ב-[email protected]

שעות פעילות היריד:
פתיחה: חמישי, 28.1.2016 – 18:00 – 23:00
שישי, 29.1.2016 – 10:00 – 16:00
שבת, 30.1.2016 – 10:00 – 18:00

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden