כל מה שחשוב ויפה

המעצב יריב שדה מונה לדיקאן בית הספר לעיצוב וחדשנות במסלול האקדמי של המכללה למינהל

פורטפוליו News: יריב שדה מונה לשמש כדיקאן בית הספר לעיצוב וחדשנות במסלול האקדמי של המכללה למינהל, החל מינואר 2016. שדה מחליף בתפקידו את פרופ׳ כרמלה יעקובי-וולק, דיקאן בית הספר בשש השנים האחרונות, שתחל תפקידה כסגנית הנשיא לפיתוח בינתחומי וחדשנות
יריב שדה. צילום: עידן גרוס

יריב שדה. צילום: עידן גרוס

יריב שדה, מנהל עיצוב מוצר וחדשנות, מרצה וכותב בתחומי ניהול עיצוב. בעל תארי Master of Scienceו(.M.Sc) בעיצוב מוצר וחדשנות (טכניון) ו-B.Sc.T.E בעיצוב תעשייתי (מכון טכנולוגי חולון). יריב ייסד וניהל את חברת Igloo Design, המתמחה בפתרונות עיצוב ואסטרטגיה, ואת חברת ההזנק קימונקס, המתמחה בפתרונות ניהול מידע תעשייתי ומסחרי. הוא זכה ב-11 פרסי עיצוב ישראליים ובינלאומיים, בין היתר RedDot ,IF ו-IDEA.

לשדה, שמחזיק במספר רב של פטנטים בינלאומיים, ניסיון וידע רב בשילוב של תחומי העיצוב וטכנולוגיות מתקדמות. ניסיונו באקדמיה כולל חבר סגל בטכניון בלימודי עיצוב מוצר במסלול לתואר שני בפקולטה לארכיטקטורה, מרצה אורח במכון הטכנולוגי חולון, ומרצה אורח בכנסים ואירועים בתעשייה בארץ ובחו״ל.

״בעשור האחרון אנחנו עדים לשינוי תפיסה״, אמר שדה. ״משוק מוטה ביצועים עברנו לשוק מוטה חוויה, שבו תפקידו של המעצב גדול ומשמעותי מאי פעם, והמעצב החדש ממוקם בחזית, ובהנהלות של חברות מובילות. כמו כן, אנחנו בתחילתה של מהפכה תעשייתית שלישית, שבה הכוח עובר ליצרנים הקטנים. כל זאת מחייב את האקדמיה לחשוב אחרת ולהיות ערה לשינויים ולתנודות השוק. בתפקידנו להכשיר את הדור החדש של מעצבי העתיד״.

פרופ' אשר טישלר, נשיא המסלול האקדמי של המכללה למינהל, אמר ש״המכללה למינהל בכלל ובית הספר לעיצוב וחדשנות בפרט שמו להם נס ודגל לקדם את הקשר בין התעשייה לאקדמיה, ובין סטודנטים לאנשי מפתח וחברות מובילות – כדי לחזק ולהעצים את החיבור לפרקטיקה בכל משך הלימודים. מכאן, שהבחירה ביריב שדה, בעל העבר העשיר של עשייה והצלחות רבות, הינה טבעית. יכולותיו של יריב יחד עם ניסיונו האקדמי יקדמו את בית הספר לעיצוב וחדשנות על שלל תאריו. כמו כן, אני רוצה להודות לפרופ׳ יעקבי-וולק על השנים שבהן הקדישה, בנתה ואפיינה את החוג לעיצוב פנים, לימים בית הספר לעיצוב וחדשנות, ולברך אותה על תפקידה החדש״.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden