כל מה שחשוב ויפה

פרויקט התחתיות של מכבי ART בכולי עלמא

פורטפוליו News: מכבי, הבירה הישראלית האהובה, משיקה תערוכת אמנות ייחודית ובה יצירות של אמנים ומאיירים ישראלים שהודפסו על תחתיות בירה מכבי. התערוכה תיפתח בכולי עלמא בתל אביב ביום שני ה-25.1
טל גולני, On The Road

טל גולני, On The Road

טל גולני, On The Road2

במסגרת הפעילות דף הפייסבוק של בירה מכבי הזמין אמנים ומאיירים להציע את יצירותיהם, ומתוכן נבחרו היצירות המוצלחות ביותר שיודפסו על תחתיות בירה מכבי ויחולקו במקומות אסטרטגיים בחיי הלילה ברחבי הארץ. בפעילות שנמשכה חודש הוגשו מעל 500 עבודות של אמנים מרחבי הארץ ומתוכן נבחרו 50 עבודות שיוצגו בתערוכת ״מכבי ART״ ו-15 יצירות שהודפסו על גבי 30,000 תחתיות בירה שיחולקו בברים, פאבים ומועדונים מובילים ברחבי הארץ.

התערוכה תנדוד מהכולי לעמא ברחבי הארץ ותוצג בברים וגלריות נבחרות, כשהכניסה לתערוכה תהיה פתוחה לקהל הרחב: במתחם RedLine באר שבע בין התאריכים 7-11/2/16; בבר ״היווניה״ בראשל״צ, בין התאריכים 22-27/2/16; בבר הקסטה בירושלים, בין התאריכים 9-13/3/16.

דניאל גרסטיין, בומי הינשוף

דניאל גרסטיין, בומי הינשוף

דניאל גרסטיין, בומי הינשוף2

רשימת האמנים והיצירות שנבחרו:

אורי זא״ב סגל מיהוד עם העבודה ״בינת השכוי״ – פעולת הציור של זא״ב סגל מייצרת הכלאה בין עולם החי לבין האמן, כך שהוא מופיע באופנים שונים כדמויות של עופות ויונקים, ממשיים ומיתולוגיים, שמנכיחים את המתח שבין עוצמה לפתטיות שמגולמת בגוף.

אליעד בר מקרית מוצקין עם העבודה ״ספינקס״ – הציור של בר מתאר פסל ענק של חתול ספינקס בעל פנים אנושיים, שנחשף בצלע ההר בעקבות גשמים.

אלעד מועלם מירושלים עם העבודה ״The black horse״ – איור שנעשה באמצעות עט פיילוט 0.4 שחור, שהתחיל בכמה קווים קטנים ואז הפך לאובססיבות של קיווקוים (Cross Etching) שיצרו את הדמות של הסוס.

אסף בן ארוש מקיבוץ גלאון עם העבודה ״חממה״ – העבודה ״חממה״ נוצרה במסגרת סטודיו Poink שבו חבר בן ארוש, כברכה לחג המולד, שמציגה את סנטה קלאוס מאושר בחממה שלו בשעה שבחוץ יורד שלג.

גיא טרפלר מתל-אביב עם העבודה ״סבתא בישלה דייסה״ – העבודה היא חלק מסרטון אנימציה שטרפלר יצר בשנה הרביעית בלימודים במחלקה לתקשורת חזותית במכון הטכנולוגי חולון. היא מבוססת על סיפור הילדים המוכר, סבתא בישלה דייסה, רק שהוויז׳ואל נותן טוויסט בעלילה והופך את הסיפור למבוגרים בלבד.

דיאנה פטליצקי מנתניה עם העבודה ״Inside out״ – העבודה של פטליצקי מייצגת בעבורה את בליל המחשבות והתחושות הקיימות בראשינו באופן יום יומי. בעבודה ישנו ביטוי למערכות יחסים בין בני אדם, חברויות, השכלה ולימודים, אפשרויות מחיה, והמרדף אחרי עצמאות וכסף.

דניאל גרסטיין מנס ציונה עם העבודה ״בומי הינשוף״ – העבודה היא אילוסטרציה שחור ולבן של ינשוף מרובה פרטים, ונעשתה בעקבות השראה שגרסטיין קיבל מבחורה ערבייה שלמדה איתו, ולימדה אותו מדי פעם מילים בערבית. פעם אחת היא באה ללימודים לבושה בחולצה עם ציור של ינשוף, ואמרה לו שבערבית ינשוף נקרא בומי.

הילה שפיצר מבאר שבע עם העבודה ״אני אוהבת את חדר השינה יותר״ – העבודה הינה חלק מפרויקט של שפיצר שהיא יוצרת בשנתיים האחרונות, הנקרא ״בתים של זרים״, ובמסגרתו יצרה קשר עם אנשים דרך רשתות חברתיות וביקשה להגיע אליהם הביתה כדי לצייר אותם ואת הבית שלהם.

ורד קורן, היפים והאמיצים

ורד קורן, היפים והאמיצים

ורד קורן, היפים והאמיצים2

ורד קורן מתל אביב עם העבודה ״היפים והאמיצים״ – העבודה עושה חיבור בין תמונה של הזמרת דולי פארטון, מילואימניק ישראלי והסט של הסדרה ״היפים והאמיצים״. העבודה נעשתה בטכניקה של טושים על נייר המאפשרת ״טייק אחד״ בלי אפשרות לתקן ולחזור אחורה.

זיו שמח מתל אביב עם העבודה ״Space Audition״ – איור פיקטיבי לאסטרונאוט בטראומה שלוחם את דרכו בחזרה לכוכב הבית שלו. העבודה נעשתה על ידי שימוש בדיו ומרקרים.

טל גולני מתל אביב עם העבודה ״On The Road״ – בעבודותיה עוסקת גולני בחלל ובהוצאתו מההקשר המקורי שלו. העבודה הנ״ל שלה מבוססת על שקופית שצולמה בשנות ה-70, והמטרה הייתה לקחת דימוי ולהפוך אותו לבמת הופעה/הצגה ניידת בלי הקשר של מקום וזמן.

טליה כהנר מאלון הגליל עם העבודה ״שעות בשמש״ – בעבודה זו כהנר עושה שימוש בצבעי מים ועליהם עט 0.4 שחור. בציור מתועד היום הראשון בטיול של חברות לים – המים עדיין היו קרים, אבל היה מספיק חם בשביל להישאר שעות בשמש.

יהלי זיו מרמת השרון עם העבודה ״מסיבת בריכה״ – האיור נעשה בעבור חבורת הטושים, שבה זיו חברה, ובעיקר היווה קונטרה של סטייל שיק וקרירות ביום מהביל ושטוף זיעה של קיץ ישראלי.

יהונתן כתב מירושלים עם העבודה ״Duo״ – בעבודה ביקש כתב להמחיש את הדואליות והתקשורת בין הדמויות ואת ההרמוניה ביניהן. לשם כך הוא השתמש בצורניות הגוף הרוקד/מבצע קפיצה ובהנצחת הרגע. הצבעוניות המעט ״ניאונית״ אפשרה לו ליצור קונטרסט בין הרקע לדימוי המרכזי, ומעבר הצבעים נועד ליצור תנועה מול הסטטיות של הדמויות.

נעמה ורטנבורג מתל-אביב עם העבודה ״סיבוב מהיר״ – הציור נעשה בטושים ועט דיו, בהשראת סיפורים של חבריה של האמנית על חוויותיהם במכבסה האוטומטית השכונתית, וגם חוויות המתנה שלי בחללים ציבוריים.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden