כל מה שחשוב ויפה

אתה נמצא כאן #2

קמפיין ההדסטארט לגליון השני של מגזין אתה נמצא כאן הושק היום. הגיליון יוצע למכירה ברשת בלבד, רק בהדסטארט, ורק בחודש פברואר

בשנה שעברה, כשיצא לאור הגיליון הראשון של אתה נמצא כאן, הבטחנו – גיא חג׳ג׳ (עונג שבת) ואני- שזה פרויקט חד פעמי. לקח זמן אבל בסוף השתכנענו שעדיף להפר הבטחות מאשר לא להוציא המשך לדבר שריגש ועדיין מרגש אותנו, את המשתתפים ואת הקוראים שלנו. האתגר היה לשמור על הקסם של הגיליון הראשון, אבל לחדש בכל זאת; לשמור על הפורמט, אבל לא לחזור על עצמינו. זה היה לא פשוט, היו כל מיני קונספטים שנפסלו בדרך, עד שהבנו מה אנחנו באמת רוצים לעשות.

בשביל זה היינו צריכים לחזור לגיליון הראשון, שהוצאנו לאור לפני שנה.

כשקראנו אותו שוב (ושוב), הבנו שהוא הציג סיפורי מסעות שעסקו בעיקר ביעד. אתה נמצא כאן #2, לעומת זאת, עוסק בחלק המרגש והנסתר של המסע – הדרך – כשהיעד הוא עניין משני, ולפעמים אפילו לא קיים. הסיפורים מתרחשים בשמיים, בשדה התעופה, באוטובוס בוונצואלה, במטוסים, ברחובות, בשבילי אופניים, בקיצורי דרך בהודו, בבתי חולים בנפאל, במצעד בירושלים, במוניות או באוטו שכור. גם הטקסטים ב״אתה נמצא כאן״ הם לא בהכרח טקסטים רגילים, שמורכבים מפסקאות: לצד טקסטים מגזיניים קלאסיים נכללים במגזין יומני מסע מצולמים, קומיקס, קטעי יומן, סיפורים קצרים, זיכרונות אמיתיים וזיכרונות מומצאים.

שער אתה נמצא כאן #2. איור: נדב יהל

שער אתה נמצא כאן #2. איור: נדב יהל

הפעם, בנוסף לכותבים ואמנים שהזמנו במיוחד, הוצאנו גם קול קורא במטרה להיות מופתעים, ואכן הופתענו. כתוצאה מכך קיבלנו טקסטים שעוסקים במשמעויות וברבדים אחרים של מושג הדרך, ואנחנו ממש מתרגשים לפרסם בגיליון החדש כמה כותבות וכותבים, מאיירות וצלמים מוכשרים שלא הכרנו קודם, לצד כותבים ואמנים מוערכים ומוכרים. כך, בין דפי המגזין משתפים הכותבים והאמנים את הקוראים בדרך הביתה של אם יחידה שחוזרת עם בנה מעמק הסיליקון לישראל בעקבות חלום הרילוקיישן שנשבר; ברסיסים מיומן מסע חסר מנוחה בדרום אמריקה; בדרך רפטטיבית של נערה שנוסעת בקו אוטובוס רק בגלל שזה הקו שלקח הביתה את הנער שבו התאהבה; במסע מלא מתח של חבורת ישראלים לבוקרשט, והמפגש שלהם עם החשפניות שרוצות, יותר מכל, שהם יזמינו שמפניה; בפיסה ממסע אופניים באירופה; במחשבות על שייכות ותלישות, בעקבות נסיעה לקנדה לבקר את סבא ולקבור את סבתא; במסע של רופא ישראלי צעיר שנוסע להתנדב ולטפל בחולים בנפאל; בסיפור מתעתע על נסיעת הניסיון של זוג ישראלי להציל את שארית הנישואין שלהם בחופשה בעקבה; בנסיעה של יוצר קומיקס צעיר להרצות על עבודותיו בהאג, הולנד, ועל איך זה להיות מאייר צעיר שנלחץ ב״נסיעת העסקים״ הראשונה שלו; בכרוניקה של מצעד הגאווה האחרון בירושלים, מפי אחד המארגנים שלו; בחיפוש אחר חלום הרוקנ׳רול בניו יורק של לפני עשור; ובסימן משמיים שמופיע מעל דרך השמש באיטליה, בדיוק ברגע שבו חלומות הנעורים צריכים להחליט סופית אם להתגשם או להישבר.

קמפיין ההדסטארט של הגיליון הראשון השיג את יעד הגיוס שלו (15,000 ש״ח) כבר ביום הראשון של הקמפיין. הגיליון הוא זכה ל-2,000 תומכים, גייס 70,000 ₪ והודפס ב-2,500 עותקים. קמפיין ההדסטארט של הגיליון השני מושק היום, וכמו הגיליון הראשון, גם הגיליון השני יוצע למכירה ברשת בלבד, רק בהדסטארט, ורק בחודש פברואר. 500 הגליונות הראשונים ימכרו ב-25 ₪ ולאחר מכן מחיר הגליון יעלה ל-35 ₪. במסגרת הקמפיין יוצעו למכירה גם 100 גיליונות אחרונים שנותרו ממגזין ״אתה נמצא כאן״ הראשון.

כותבים: אסף סעדון, דייב אגרס, דנה פרנק, דניאל לוי, גארי הותם (בתרגום דרור בורשטיין), דניאל לוי, טל סופיה, יונתן גופר, ליאת אלקיים, עדי סברן, עובדיה בנישו, עלמה איגרא, ערן גלובוס, רוני פלומן, שירי שפירא, שרון קנטור, תומר קמרלינג.
אמנים: אבי נעים, אברהם קורנפלד, איציק רנרט, איתן אלוא, אלירן הרוש, אלעד אלחרר, גילי שחק, דידי כפיר, חן וינר, יוניל, יערה הירש, ירון שין (Jewboy), כנרת גילדר, לירון כהן, מורן יוגב, נדב יהל, נועה שפינט, קובי אדרי, קרן כץ, רן בן עזרא, תמר דברת.
לוגו: חן מכבי | שער: נדב יהל | וידאו: בנימין אסתרליס

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden