כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לפורטפוליו

ספרו לנו על פרויקטים חדשים ומלהיבים. ליצירת קשר ולפרטים נוספים – hi@prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

תערוכת Makers ברביעיית פלורנטין

פורטפוליו ניוז: Makers, תערוכת עיצוב העוסקת במוצרים הנוצרים מחומרים שעוברים את מחזור חייהם השני, תיפתח ביום שני ה-15.2 ברביעיית פלורנטין בתל אביב. משתתפים: סטודיו Artizachen, סטודיו DALE DESIGN וסטודיו ORYX. אוצר: ראם איל
MOLET

MOLET

ה-Makers (בעברית לעתים מכונים מייקרים או יצרנים) היא תנועה של יצרנים פרטיים וחובבי טכנולוגיה ביניהם מהנדסים, מעצבים וממציאים יצירתיים. המונח נתבע לראשונה ב-2005 על ידי דייל דוהרטי וכריס אנדרסון, ומנסה להכיל את אותם יצרנים ביתיים, מקומיים, אישיים שמפיקים תוצר פיזי חדש באמצעות פלאי הטכנולוגיה, השיתופיות הגלובלית, ויכולות פיזיות וידניות.

התפתחות רשת האינטרנט סיפקה את האפשרות לכל אדם, בכל מקום בגלובוס, להגיע למידע ולשתף אותו בקלות. ההתקדמות המהירה של הייצור הטכנולוגי הובילה לנגישות חסרת תקדים בעבור האדם הפשוט. טכניקות עבודה ידניות וממוחשבות מפורסמות בערוצי המדיה החברתית באלפיהן על בסיס יומי, ובכך חושפות את היצרנים לעולם תוכן מקצועי זמין וממוקד. במקביל להתפתחות הייצור העצמי והמקומי על ידי ה״יצרנים״ הטכנולוגיים (כדוגמת מדפסות תלת ממד על שלל מוצריהן), מעצבים ויוצרים מכל העולם מבינים את ההשלכות הסביבתיות של ייצור מוצרים תעשייתיים חדשים.

כתוצאה מכך מטרת ה״יצרנים״ היא הקטנת טביעת הרגל האקולוגית של מוצרים תוך כדי שימוש בחומרי גלם קיימים, ויצירת מוצר בר קיימא שישאר בחזקת בעליו שנים רבות לאחר הרכישה. על כן קמה התערוכה שאיגדה תחתה מספר יצרנים מקומיים מקרבת שכונת פלורנטין, בכדי להמחיש ולחשוף את הציבור לתוצריהם.

MOLET-classic-macanudo MOLET JANG what you want

במסגרת התערוכה יציגו אסף עציון, אלי סער וארי ליברסון – חברי סטודיו DALE DESIGN – את MOLET, מערכת מידוף מודולרית מעץ ממוחזר של משטחי העמסה ישנים. בשנתיים האחרונות מעבירים חברי הסטודיו ביפו סדנאות לייצור MOLET, שבהן כל משתתף מעצב ובונה בעצמו את מערכת המידוף המתאימה לו והיפה בעיניו, בליווי המקצועי של הסטודיו. לאור הביקוש הרב הם החלו לתכנן גם ערכות להכנת MOLET בבית, ואחרי שנה וחצי של פיתוח, קולקציית הריהוט המודולרי של MOLET תושק בתערוכה. בנוסף, במהלך התערוכה יקיימו חברי MOLET סדנאות עץ בתשלום לבניית ריהוט ביתי ממשטחי עץ תעשייתיים.

פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden