כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לפורטפוליו

ספרו לנו על פרויקטים חדשים ומלהיבים. ליצירת קשר ולפרטים נוספים – hi@prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

״אחיזה?״ בגלריה גרנד ART בחיפה

פורטפוליו News: התערוכה ״אחיזה?״ שתיפתח ביום חמישי 10.3 בגלריה גרנד ART לאמנות עכשווית בחיפה תציג עבודות של אמנים צעירים, בוגרי המחלקה לצילום, מדיה וקולנוע, במרכז האקדמי ויצו חיפה. אוצרת: שירלי משולם
עמר בן צבי, מעלה רחבעם

עמר בן צבי, מעלה רחבעם

בתערוכה – אחת מתוך סדרה של שתי תערוכות – האמנים מתייחסים למושג אחיזה ובודקים את גבולותיו. הם מקשרים אותו למציאות הישראלית, לאידיאולוגיה, לשפה, למרחב, לנרטיב אישי או קולקטיבי ולשפת האמנות העכשווית עצמה. עבודותיהם נוגעות בהיבטים קונספטואליים, חברתיים, פוליטיים ואוטוביוגרפיים, והן מבהירות שהמושג אחיזה הנו מורכב ורב-משמעי.

לדוגמה, עמר בן צבי, בן קיבוץ עין חרוד מאוחד, מתייחס בעבודתו למושג האחיזה בקרקע, שנגזר מהאידיאולוגיה והמציאות של ההתיישבות היהודית. בהדמיות התלת-ממדיות של פינוי ימית, נצרים ומעלה רחבעם, בולט מתח פנימי בין השארות לתזוזה, ובין אחיזה להתנתקות. האירועים הקונקרטיים מנוטרלים מייחודיות או ציון ברור של זמן, מקום ונרטיב. העבודות אש קודש ושחור ופתור מתפקדות כאובייקטים משחקיים, אינטראקטיביים, שמבוססים על משחקי קוביות ותשבצים. מאפיינים של הרכבה, פירוק, ריבוי, שכפול ושינוע, המעצימים את השבריריות והארעיות בהקשר למושג אחיזה כהשתרשות בקרקע.

משתתפים: עמר בן צבי, ג׳פרא אבו זולוף, נופר חסון הנדלמן, רביע סלפיתי.

עמר בן צבי, שחור ופתור

עמר בן צבי, שחור ופתור

 

פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden