כל מה שחשוב ויפה

פרוייקט ארגמן: סטודנטים מעצבים טקסטיל בהשראת ספרי הנביאים בשנקר

פורטפוליו News: סטודנטים מהמחלקה לעיצוב טקסטיל בשנקר יצרו עבודות בעקבות ספרי נביאים במסגרת פרויקט ארגמן. העבודות - שהתבססו על סיפורי המקרא, מקינת דוד עד לשערות שמשון הגיבור, מבגדיה של מיכל בת-שאול עד למעילו של שמואל - יוצגו בתערוכה חדשה שתפתח ביום חמישי (17.3) בשנקר
נטע קפון. צילום: אחיקם בן יוסף

נטע קפון. צילום: אחיקם בן יוסף

בתערוכה יוצגו עשרה עיצובים בטקסטיל שיצרו המשתתפים בתחרות ארגמן. לצידם, יוצגו עשר יצירות פרי עבודת הסטודנטים בקורס ״לשחזר טקס לספר טקסטיל״, גם הוא במסגרת ארגמן, שעסק ביצירה בהשראת טקסים וטקסטיל בספרי הנביאים. כמו כן יוכרזו הזוכים בפרס עדי לעיצוב טקסטיל ויחולקו מלגות לסטודנטים מצטיינים.

פרויקט ארגמן, שבמסגרתו יוענק פרס עדי לעיצוב טקסטיל, הוא שיתוף פעולה בין מיזם 929, המקדם קריאה של פרק יומי בתנ״ך, קרן עדי, שהוקמה לזכר האמנית הצעירה עדי דֶרמר לבית בלומברג, והמחלקה לעיצוב טקסטיל בשנקר. במסגרת שיתוף הפעולה התקיימה תחרות פתוחה לעיצוב טקסטיל בהשראת ספרי נביאים והועבר קורס ייחודי לסטודנטים של שנה ג׳ במחלקה בהנחייתה של אמנית הטקסטיל הבינלאומית גלי כנעני.

נועה ליינר. צילום: אחיקם בן יוסף

נועה ליינר. צילום: אחיקם בן יוסף

לדברי ד״ר קטיה אויכרמן, ראשת המחלקה לעיצוב טקסטיל בשנקר, ״התנ״ך הוא היסוד הכתוב של היהדות בגלגוליה התרבותיים המגוונים. מאז ועד ימנו ניכרת השפעתו על האופן בו זהויות (יהודית, אך גם רבות אחרות) נבנות ומתפרשות – במישור האישי הביוגרפי, הציבורי-חינוכי, המדיני-פוליטי. פרויקט ארגמן איפשר להדגיש את חשיבותו התרבותית ועדכניותו של התנ״ך. במסגרתו, ספרי הנביאים שימשו למקור התייחסות והשראה לעבודות הטקסטיל המוצגות בתערוכה. תפילת חנה, מעילו של שמואל, ארון האלוהים ותפקידו במערכה מול פלישתים, סיפורה של מיכל, טקסים של אבלות והמלכה, פילוג הממלכה וסיפורים נוספים נקראו מחדש וקיבלו פרשנות אישית מורחבת, הן בקריאתם את הטקסט והן ביצירת האובייקט הטקסטילי המשקף את הקריאה״.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden