כל מה שחשוב ויפה

סטודיו ננדו במוזיאון העיצוב חולון

פורטפוליו News: תערוכה רחבת היקף של הסטודיו היפני המצליח ננדו, תיפתח במוזיאון העיצוב חולון ב-7.6. אוקי סאטו, העומד בראש הסטודיו, שהוכתר רק לאחרונה בתואר ״מעצב השנה״ הן של מגזין Wallpaper והן של Elle Décor, יהיה אורח הכבוד של המוזיאון בפתיחת התערוכה. במיוחד לתערוכה עיצבו בננדו עבודה חדשה שתוצג בחולון בבכורה בינלאומית. העבודה, בשיתוף חברת אבן קיסר, מיוצרת בימים אלו בישראל ובאיטליה, ותיחשף לקראת הקמת התערוכה במוזיאון ביוני. אוצרת: מריה כריסטינה דידרו

מוזיאון העיצוב חולון מציג בבכורה עולמית תערוכת רטרוספקטיבה ראשונה של סטודיו ננדו – סטודיו העיצוב היפני המוביל בעולם. את הסטודיו מוביל המעצב אוקי סאטו – הנחשב לאחד הכישרונות המבריקים בדור המעצבים הבינלאומי הנוכחי – שהקים את הסטודיו לפני 14 שנה בהיותו בן 25 בלבד.

משמעות המילה ננדו ביפנית היא חמר חופשי, חומר רך וגמיש המאפשר לשחק ולהרכיבו בכל פעם מחדש ובדרך אחרת. זהו סמל לתפישת עולמו העיצובית של הסטודיו: לאסוף, לשנות ולעצב מחדש את רגעי היומיום שלנו לכדי אובייקטים פונקציונליים פשוטים, ידידותיים ובעלי הומור. 74 העבודות שיוצגו בתערוכה מהוות הזמנה להתקרב אל תמצית העיצוב היפני העכשווי ולחוש באופן אינטואיטיבי בפרטים הקטנים שהופכים כל אחד ואחד מהעיצובים של ננדו לייחודים במינם.

rain bottle. image: Hiroshi Iwasaki

rain bottle. image: Hiroshi Iwasaki

בין העבודות המסקרנות בתערוכה, סדרה של 20 בקבוקונים המכילים גשם. ננדו בחרו להתעסק בריבוי הניואנסים של המילה גשם ביפנית, שבה קיימות עשרות מילים לגשם, בהתאם לתנאי מזג האוויר ולשעה. בהצגת 20 סוגים של גשם קיוו לבטא את מערכת היחסים הייחודית של התרבות היפנית עם הטבע.

עבודות נוספות שיוצגו בתערוכה: לוח שחמט מזכוכית שכליו משמשים ככוסות שתייה. תוך שהם משתמשים בקריסטל שהושק בשנת 1841 על ידי החברה הצרפתית המיתולוגית באקרה ונותנים לו פרשנות עיצובית חדשנית, קושרים  ננדו בין חווית השתייה המשותפת למשחק שחמט. מטריה בעלת חיים משל עצמה – מטרייה שהידית שלה לא רק מייצבת אותה בעת השימוש, אלא מאפשרת לה לעמוד באופן עצמאי כשהופכים אותה על הידית, להיתלות משולחנות, ולהישאר מושענת על קיר כשהיא אינה בשימוש.

שוקולד – גורמים רבים קובעים את טעמו הסופי של השוקולד בהם ארץ המוצא של הקקאו, סוג הקקאו, אחוז הקקאו, והטכניקות השונות בהן משתמש השוקולטייר. ננדו יצרו קונספט חדש לשוקולד המבוסס על צורתו ועל מרקמיו הייחודים כאלמנטים הנותנים לשוקולד את  טעמים שונים. לכל אחד מתשעת סוגי השוקולד שם שלקוח ישירות מביטוי יפני המשמש לתיאור מרקם.

stay-brella. image: Akihiro Yoshida

stay-brella. image: Akihiro Yoshida

thin black lines chair. image: Masayuki Hayashi

thin black lines chair. image: Masayuki Hayashi

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden