כל מה שחשוב ויפה

״נאמרו מילים חמות. נשתו כוסות לחיים. נלחצו ידיים. נרמס חלק מהקקטוס״

יריד ספרי הילדים הבינלאומי ה-53 מתקיים בימים אלו בבולניה (איטליה). בחסות אגף קשתו״ם במשרד החוץ, ובשיתוף פעולה עם שגרירות ישראל באיטליה, השנה מובילה את הביתן הישראלי המאיירת והאוצרת ליאורה גרוסמן - שמדווחת לפורטפוליו מידי יום מהיריד. יום רביעי: אכלו, שתו, ראו תיקי עבודות, הגיבו, הראו ספרים

אנחנו נופלים מהרגליים.

קרועים מעייפות.

הצלחנו ללכת לאיבוד ליד המגדל הגבוה (שוב!!!), אחרי ארוחת ניצחון חגיגית.

זו היתה עוד פנטזיה שלי: תמיד ישבתי לבד, או עם חברה, וראינו את כל ההוצאות מכל העולם, פותחות שולחן ענק לידינו. כולם שתו, נהנו ורעשו, ואני הייתי צופה מהצד, ורוצה גם. אז היום ישבנו, שתינו, רעשנו ונהנינו בעברית. זה היה כיף.

לקריאת כל הדיווחים מיריד ספרי הילדים בבולוניה 2016

היום היתה ההשקה החגיגית. מסתבר שליריד יש פלטפורמה לדברים כאלה. הזמנו את כל אנשי הוצאות הספרים, ואת כל המאיירים ואת כל הסופרים שהגיעו ליריד (גם כאלה שהספר שלהם לא הציג בביתן), והם באו. שמפניה זרמה כיין, תמרים חולקו בשפע (הבאנו מהארץ. זו הסיבה שהשארנו פחית דבק אחת מחוץ למזוודה). (כן, כן. פחית שנשארת מחוץ למזוודה, היא פחית שמתפוצצת בפנים בשלב הדבקת הפוסטרים, אבל את זה אתם כבר יודעים).

נאמרו מילים חמות. נשתו כוסות לחיים. נלחצו ידיים. נרמס חלק מהקקטוס. מצאתי את עצמי צורחת על איש משוודיה: ״יו ברייק איט – יו ביי איט!!!".

אלדד קונסול ישראל באיטליה וליאורה גם המלצרים האיטלקים קוראים ספרים מהתצוגה

אנשים המשיכו לצלם את הביתן כל היום. אנשים נכנסו וקיבלו קטלוגים און-ליין, ולא מעט תרגומים. כמה אנשים החליטו על ספרים שהם רוצים לתרגם בו במקום, וקיבלו את הקישור לבעלי הזכויות. אנשים ישבו בפנים גם היום (זכורה לטוב סוכנת מגרמניה, שעשתה פגישה עם לקוחה מצרפת. סתם כי היה לה כיף בביתן שלנו, שזה הכי נפלא). אכלו, שתו, ראו תיקי עבודות, הגיבו, הראו ספרים.

מחר אני צריכה לעשות צ׳ק אאוט ולקחת את המזוודה שלי כל הדרך הביתה. דייב נשאר עוד יומיים, ומפרק את הביתן. אני מעבירה לפיכך את השרביט לדייב, ואומרת לו כאן תודה, בפרהסיה.

תודה דייב. בלעדיך זה לא היה קורה. תודה לכולם. ברכות. לילה טוב.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

  1. ליאורה גרוסמן

    למה יש איור מאד בוטה של בידרמן, באמצע הדיווח שלנו? זו טעות? זו כוונה משונה? אנחנו בכל זאת ספרי ילדים… לא מתאים…

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden