כל מה שחשוב ויפה

מקנדי קראש ועד ברנינג מן

פורטפוליו News: כנס העיצוב השנתי של המחלקה לעיצוב בסמינר הקיבוצים, שיתקיים ב-2.5.16, יעסוק בתופעת המשחקים למבוגרים - ממציאות מדומה ואפליקציות ועד לצעצועי מין ופורמטים של תוכניות טלוויזיה. על מקומו של המשחק בעולם המבוגרים ועד כמה הוא רחוק באמת ממשחקי ילדים
גליה חי, משחקים באוסף. צילום: Mel Birnkrant

גליה חי, משחקים באוסף. צילום: Mel Birnkrant

מה הם משחקי מבוגרים? במה הם שונים ממשחקי ילדים? מה מקומו ותפקידו של משחק בחיי מבוגרים? בכך יעסוק כנס העיצוב השנתי של המחלקה לעיצוב בסמינר הקיבוצים, שיתקיים ב-2.5.16, תחת הכותרת ״גדולים משחקים״.

בעוד שבעבר משחק נקשר בעיקר בעולם הילדות ומבוגרים נהנו ממגוון מוגבל של אפשרויות משחק, כיום הטלוויזיה, קונסולות משחקים, אפליקציות לטלפון הסלולרי ועוד זירות משחק, הפכו את המשחקים לנחלת הכלל. המשחק מאפשר לילדות להתמשך ולקבל ביטוי גם בתקופת הבגרות.

משחק יכול להיות פעולה משחררת, חסרת יעוד תכליתי, אך הוא יכול להיות גם מהלך המקנה כלים להתמודדות עם העולם הממשי. על הסקאלה שבין שתי הגדרות אלה עולות שאלות אודות דמיון ושוני בין משחקי ילדים לאלה של המבוגרים. בכנס ייבחן מושג המשחק בעולם המבוגרים וכיצד באים היבטים  שונים של משחק לידי ביטוי בשדה העיצוב.

שי ברמלי, "כלוב הזהב"

שי ברמלי, "כלוב הזהב"

קורקרס של סטודיו רדיש למונקי ביזנס

קורקרס של סטודיו רדיש למונקי ביזנס

בין המרצים בכנס נמצאים פרופ׳ מל רוזנברג, שידבר על משחק ככלי ליצירה ולחיים; שי ברמלי ירצה בנושא בניית פורמט של משחק טלוויזיה, ועל מאחורי הקלעים של פורמטים דוגמת ״כלוב הזהב״; ורד פנואל תדבר על המפגש בין צורה ופונקציה בתכנון ועיצוב משחקי מחשב; יאיר אנגל, יבחן סוגיות סביב משחק וקיימות, וידבר על החיבור בין משחק לאידאולוגיה; גיא עמיעד יעסוק במהלכים שיווקיים שגרמו למיליוני אנשים ברחבי העולם לצאת מהבית ולהתחיל לשחק.

אליה ברטל תעסוק באופן שבו מופיעים משחקים באמנות הישראלית; רונן לייבמן ירצה על משחקי מחשב כזירת האמנות העכשווית; גליה חי תעסוק במבוגרים שאוספים צעצועים, איזה צעצועים הם אוספים ולמה; עופר זיק ידבר על צעצועים אירוטיים; עודד פרידלנד יציג פיתוח מוצרי מתנה כמשחק, ורעי דישון ידבר על משחקים באש כמו הפסטיבלים מושכי הקהל ״ברנינג מן״ וגירסתו הישראלית ״מידברן״.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden