כל מה שחשוב ויפה

נוף מנטלי באצטדיון טדי

פורטפוליו News: אמני קבוצת אגריפס 12 מתארחים בגלריה בסדנאות האמנים בטדי, בתערוכה קבוצתית שתיפתח ב-7.5.16. אוצרת: דינה יקרסון
דורון אדר. נוף בהפרעה

דורון אדר. נוף בהפרעה

התערוכה ״נוף מנטלי״, שתיפתח במוצ״ש הבא, 7.5.16 בגלריה החדשה של סדנאות האמנים בטדי, מתייחסת לזיכרון של נוף כפי שהוא נחקק בתודעה. תופעה שבה דימוי של נוף גיאוגרפי הופך למטאפיזי, סובייקטיבי ומדומיין. האמנים המשתתפים, אמני הגלריה השיתופית אגריפס 12 בירושלים, עוסקים באופן ישיר ועקיף בייצוגים שונים של נוף ומרחב.

העבודות של עודד זידל, רינה פלד, דורון אדר, גבי יאיר ונדיה-עדינה רוז, עוסקות בנוף באופן ישיר. זידל מציג חלק מסדרת פנורמות של אזורי תעשייה שונים בירושלים; פלד מציגה עבודות מתוך הסדרה ״נוף אורבני״ ואדר מציג צילומים מסדרת ״נוף בהפרעה״. בכל אלה ניכר המעבר בין תיעוד קונקרטי של נוף אל עבר מרחב תודעתי פנימי, רגשי וסובייקטיבי. רוז יוצרת מיצבים מאובייקטים עשויים מבד, המסמנים מקטעי נופים בטבע. ליאוניד זייגר מציג עבודת ציור גדולת-ממדים שבה הוא בוחן את מושג הנוף דרך חקירת גוף אישה.

מקס אפשטיין. גולם ירושלמי

מקס אפשטיין. הגולם

לעומתם, ליאורה וייז ומקס אפשטיין מציעים פרשנויות חדשות לסיפורים מהמקרא ומהפולקלור היהודי. וייז יוצרת פסל בדמות תמר המקראית ואילו אפשטיין מציג את עבודתו: גולם ירושלמי / ציתות, עבודה השואבת השראה מהאגדה העתיקה של הגולם מפראג. מרבית העבודות בתערוכה נוצרו במיוחד עבור חלל הגלריה בטדי וברובן הנוף הירושלמי ןהמרחב הגיאו-פוליטי הטעון, ההיסטורי והמיתי, שבו יוצרים וחיים רוב חברי הגלריה, עוברים כזרם תת-קרקעי ולעתים בלתי-מודע בין העבודות.

הגלריה החדשה – סדנאות האמנים טדי היא מרכז עירוני של המחלקה לאמנות פלסטית של עיריית ירושלים, הפועל קרוב לעשרים שנה במטרה לקדם את תחום האמנות החזותית בירושלים ולעודד אמנים צעירים להישאר בעיר וליצור בה. המתחם, הממוקם בחלל פנימי תחת הטריבונות באצטדיון הכדורגל הירושלמי ע״ש טדי, כולל 19 חללי עבודה וגלריה.

גלריה אגריפס 12 הינה גלריה שיתופית שפועלת משנת 2004 במרכז ירושלים ללא מטרות רווח. הגלריה הוקמה במטרה להציג את העבודות של חבריה, לייצר שיתופי פעולה עם מוסדות תרבות ואמנות שונים ולתת במה לאמנים אורחים. כיום, היא מונה 14 חברים שיוצרים במדיומים שונים, כגון: ציור, צילום, פיסול, מיצב, וידיאו, אדריכלות, שירה ועוד.

 

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden