כל מה שחשוב ויפה

החברה להגנת הטבע

פורטפוליו News: ״חיה מטומטמת, תצילי את עצמך״ - תערוכה חדשה, שתיפתח  ב־19.5 בגלריה לאמנות ישראלית במכללת אורנים, בוחנת את המשיכה של אמנים לעיסוק בטבע ובניסיונות תמימים להציל ממנו משהו. אוצרים: טלי כהן גרבוז וסטודנטים בחוג לאמנות באורנים
ענבר פרים. מאובני פורצלן

ענבר פרים. מאובני פורצלן

אביטל כנעני, גליה עופרי, ענבר פרים ואבִּי שק הם ארבעה מתוך אמנים ישראלים רבים העוסקים בטבע, בצמחייה, בבעלי חיים וביחסים שבינם לבין בני האדם. בתערוכה ״חיה מטומטמת, תצילי את עצמך״, שתיפתח ב-19.5.16 בגלריה לאמנות ישראלית במכללת אורנים, בחרו האוצרים, טלי כהן גרבוז בשיתוף סטודנטים מהחוג לאמנות במכללת אורנים, להפנות מבט ליחסים הטעונים בין הגישה האנושית לטבע לבין הייצוג האמנותי שלה.

״כשהתחלנו לחשוב על תערוכה שנושאה ׳טבע׳, עדיין כרעיון גולמי, הופתענו לגלות כמה תערוכות נעשות מידי שנה על עניין או היבט כלשהו הקשור בטבע. כאילו כל האנושי, המתאמץ להביט אל החלש, הרוצה לחבק, המשתדל לגלות חמלה מתנקז, במקום הקשה הזה שכולנו חיים בו, אל בעלי החיים״, כותבים האוצרים.

״הם חסרי אונים, ואנחנו, בני האדם, הפכנו עצמנו במרוצת השנים אחראים להם ולגורלם. אנחנו מנצלים אותם, את תמימותם, את בשרם, חלבּם ופרוותם, אך איננו מביטים בעיניהם שעה שאנחנו עושים את כל אלה״.

את התערוכה הם מתארים כתערוכה ׳שקטה׳ העוסקת במחוות של חמלה, ניסיונות תמימים של תמיכה ועזרה, ורצון לשמר משהו מהקיים, חרף עדינותו ושבירותו. התערוכה תיפתח בשיח גלריה.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden