כל מה שחשוב ויפה

הארץ המובתחת: אנגלמאיר בבית העיר

פורטפוליו News: הארץ המובתחת, תערוכת יחיד של זאב אנגלמאיר, תיפתח ביום חמישי 16.6 בבית העיר בתל אביב. התערוכה תפתח ב״פסטישושק׳ה״, אירוע אמנותי שיזלוג לתוככי בית העיר במחולות ובתופים

אנגלמאיר 3

בתערוכה אנגלמאיר עובר לראשונה לתלת ממד, ומסתער על העולם החומרי באותה אובססיביות שאפיינה את עבודתו הקולאז׳ית. יוצגו בה כמה מעבודותיו הבולטות, וביניהן ה״הרניקה״ – יצירה מונומנטלית חדשה שאורכה 15 מטר – לצד כ-50 קולאז׳ים שיצר לאחרונה לספר ״בראשית״ ועבודות סאטיריות על המציאות המקומית. בעבודותיו עוסק אנגלמאיר בתרבות הישראלית, שוחט פרות קדושות ומפשיטן מעורן, מבקר בעל איזמל חד ורומנטיקן לא קטן. העבודות בתערוכה משקפות כיצד הפך הקומיקס הישראלי לצורת ביטוי אמנותית ביקורתית המשקפת חברה שהופכת להיות אינדיבידואליסטית ונהנתנית.

שושק׳ה, דמותו המיתולוגית של אנגלמאיר, שמלווה את אינספור עבודות הקומיקס והקריקטורה שלו תככב בפעם הראשונה באירוע הפתיחה בליווי בלונים, זיקוקים, רקדניות, בועות, אורות ומוזיקה רגע לפני הכניסה לארץ המיוחלת, לארץ המופלאה, הקסומה, ההזויה – לארץ המובתחת.

הנאה מובתחת

המבקר בתערוכה יזכה לחזות בבובות בד ענקיות של ״שושקה״, חלונות מצוירים, כתובות ניאון, מובייל גפילטע, פסלים הומוריסטיים, סרטונים ואובייקטים שמשלבים פנטזיה והומור פרוע. העבודות מושכות ודוחות בו זמנית, יפות ומכוערות. אנגלמאיר מנהל עם הצופים בתערוכה רומן בהמשכים ומצפה להתייחסות מהם. הוא עובר ממצב משחק למצב אמת ובחזרה, תוך תעתוע בצופה ומלכודו. הוא מכיר את המשיכה שלנו אל הביזארי והקינקי ומפתה אותנו בקלות.

אנגלמאיר, שכונה מצד אחד הילד הרע של הקומיקס הישראלי, ומצד שני המאייר הלאומי, הוא חוקר טבע ותרבות. מחקריו ורעיונותיו נחשפים להמונים כאיורים וטקסטים בעיתונים, ספרים וחוברות קומיקס ועכשיו גם בתערוכה החדשה במוזיאון בית העיר. בשנה החולפת פרסם את ספרו ״מסע לוולגריה״, השתתף בתערוכת שהוצגה במוזיאון החשוב באירופה לאיור שבטרויסדורף, גרמניה, יצר סרטון אנימציה ואייר את ספר בראשית כולו לפרויקט 929. עבודות מהפרויקט הוצגו במוזיאון היהודי בפילדלפיה ועכשיו מוצגות לראשונה כסדרה בארץ.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden