כל מה שחשוב ויפה

שיח גלריה בתערוכה ״בחזרה לעתיד״

פורטפוליו News: שיח גלריה על נוסטלגיה ועיצוב בתערוכה ״בחזרה לעתיד״ בשנקר, יתקיים ביום שישי, 10.6.16. התערוכה בוחנת כיצד עיצוב מגדיר ומפרש את התרבות המקומית, ומציגה זה לצד זה מוצרים ומותגים ישראליים איקוניים מהעבר מול ההווה. איך קמו משכית ואתא לחיים ומה השתנה במקררי אמקור משנות ה-50 ועד היום
מתוך התערוכה בחזרה לעתיד. צילומים: אחיקם בן יוסף

מתוך התערוכה בחזרה לעתיד. צילומים: אחיקם בן יוסף

שיח גלריה שיתקיים ביום שישי ה-10.6 בשעה 11:00 בתערוכה ״בחזרה לעתיד״, המוצגת בימים אלה בגלריה בשנקר, יעסוק בנוסטלגיה וזיכרון ובהשפעה של עיצוב הסביבה היומיומית על הסיפור הישראלי הקולקטיבי. בתערוכה – שאצרו יובל סער וחגית פלג רותם – מוצגים מוצרים ומותגים שהפכו לאייקונים של ישראליות מימיה הראשונים של המדינה: מקרר אמקור, משחק רמיקוב, בגדי אתא ומשכית, כלי קרמיקה של לפיד, וסמלי מוזיאון תל אביב והאוניברסיטה העברית. זה לצד זה מדגימה התערוכה את העיצוב המקורי מהעבר ואת הפרשנות העדכנית שהעניקו לו מעצבים בני זמננו.

התערוכה היא חלק מפעילות מכון שנקר לתיעוד וחקר העיצוב בישראל. היא מתחקה אחר קורותים של המותגים ותפיסתם בקרב הקהל – חלק מהמותגים קמו לתחייה אחרי שנים של היעדרות מהנוף בעוד שאחרים נעלמו. חלק עברו עדכון ורענון, ונשאלת השאלה מתי ולמה נחוץ מהלך כזה למותג וללוגו, ומה הערך המוסף של נוסטלגיה וסנטימנטים תורמים למותג בימינו.

משתתפי התערוכה: אורלי אדלביץ׳, איתי אהלי, אריאל שקל, יעל שנברגר, מיה מוצ׳בסקי פרנס, מיכל סהר, Reddish – נעמה שטיינבוק ועידן פרידמן, עודד ובמן, עזרי טרזי, שלומי איגר, שרון טל, שי ניפוסי ואנדריי גרישקו; סטודנטים שנה ג׳ בפרויקט ״מרקחה״ הבין מחלקתי בשנקר.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden