כל מה שחשוב ויפה

חגיגת פתיחת הקיץ בקריית המלאכה

פורטפוליו News: "פתיחת מושב הקיץ" סופשבוע של אירועים ופעילויות בקריית המלאכה. מסיבת רחוב, סיורי היכרות, "שביל האבניים" של בית בנימיני וחגיגת יומולדת במסעדת א-לה רמפה, אירועים מיוחדים בגלריות ובסטודיואים והקרנות וידאו ברחבי הקרייה - מיום חמישי 23.6 עד שבת
קריית המלאכה (הצילום באדיבות ארכיון היסטורי עיריית תל אביב יפו)

קריית המלאכה (הצילום באדיבות ארכיון היסטורי עיריית תל אביב יפו)

אמני קריית המלאכה בתל אביב, הגלריות והמרכזים האמנותיים הפועלים בשכונה התעשייתית שבדרום תל אביב (מתחם הרחובות שבין שוקן, ושד' הר-ציון, דרך קיבוץ גלויות ושלמה) החליטו לפתוח את הקיץ בסוף שבוע של פעילויות ומסיבות מתמשכות, מערב יום חמישי 23.6 ועד שבת 25.6. "פתיחת מושב הקיץ" תכלול סיורים מודרכים בתערוכות בגלריות, ביקורי סטודיו פתוח, הופעות מוזיקה חיה והקרנות וידאו ארט על בנייני הקריה, וסדנאות יצירה למבוגרים ולילדים.

בין אלה לדוגמה: פעילות סריגה והגשת קפה מסורתית, שתשולב במכירת סלים מיוחדת של קולקטיב קוצ'ינט, שמושתת על יצירתן של נשים מקהילת הפליטים מאפריקה. במקום לאמנות יוקרנו עבודות וידאו ארט של האמניות הילה לייזר בז'ה, מירי נשרי ועוד. דבורה מורג, אנה פרומצ'נקו, יעל פז ואמנים רבים נוספים יזמינו את המבקרים לביקור בסטודיו פתוח. מסעדת א-לה רמפה חוגגת ארבע שנים במסיבה ובזאר בגדים יד שנייה.

בית בנימיני, מחלוצי מרכזי התרבות בקריית את המלאכה, חוגג חמש שנים עם פרוייקט "שביל האבניים" שישה בתי מלאכה בהם יוצבו עמדות אבנים, ומי שיסייר ביניהם ייחשף לרב-שיח צורני-חומרי בין קדרים ובעלי מלאכה שונים, מהתעשיות הוותיקות שעליהן התקיימה בעבר קריית המלאכה, והן הולכות ונעלממות מן השטח.

שביל האבניים. צילום: גור ענבר

שביל האבניים. צילום: גור ענבר

חרטים, דפסים, נגרים, יצרני נעלים, אומני חיתוך זכוכית, לחצנים, ויוצק תכשיטים יערכו הדגמות ייצור, והוותיקים שבהם יתבלו את ההסברים הטכניים בסיפורים נוסטלגיים על גלגולו של עסק ועל השינויים באופיו של המקום, שבעשורים האחרונים הולך ומתרוקן מבעלי מלאכה ומתמלא באמנים וגלריות. בתוך כך, הקדרים ידגימו את פעילות האבניים וישלבו בעבודת הקרמיקה שימוש בכלים וחומרים המאפיינים את העסק המארח. בשבת בבוקר תתקיים סדנא פתוחה בבית הספר לאמנות הקרמיקה בבית בנימיני, בה הקהל מוזמן התנסות ולצפות בהדגמות חיות של יציקה ועבודה עם תבניות. בנוסף יתקיימו סיורים מודרכים בתערוכות החדשות: "החברה לשיקום המלאכה בתל אביב-יפו", "משכפלת, חפצים יוצרים חפצים", ו"זהב" ותיערך תצפית מודרכת, על מתחם קריית המלאכה מגג הבית.

ביום שני ה-27 ביוני יתקיים בבית בנימיני יום עיון "קריית המלאכה – דמוגרפיה, חזות ויצירה" – על השינויים החברתיים והחזותיים שעברו על קריית המלאכה, תוך התייחסות להיסטוריה של המקום, לדיאלוג בין החדש לישן, ולזה שבין בתי המלאכה, האמנים, בתי העסק והגלריות.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden