כל מה שחשוב ויפה

״טיזינג״ תערוכה ברביעיית פלורנטין

פורטפוליו News: רועי פלנט, צייר צעיר בן 19, מציג תערוכת ביכורים שעוסקת בהערצה ובחיפוש הקשר עם הכוכבות הבינלאומיות ניקי מינאז׳, ליידי גאגא ורוני דואני. על הדרך הוא מתגרה גם בדמיונם של הצופים
רועי פורת. דיוקן ליידי גאגא

רועי פורת. דיוקן ליידי גאגא

תערוכה קצרת מועד לרועי פלנט, תוצג במתחם הקניות והבילוי של פרויקט הנדל״ן רביעיית פלורנטין, בין 14 ל-21 ביולי. פלנט הוא צייר צעיר בן 19, שלמד בהדרכתה של האמנית קרן שפילשר וכעת הוא מציג לראשונה תערוכה שאוצר גיא מורג צפלביץ׳.  תחת הכותרת ״טיזינג״, התערוכה מתמקדת בשלוש זמרות פופ שפלנט ״אוהב ומעריץ״, כדבריו, רוני דואני, ליידי גאגא וניקי מינאז׳.  לאורך שנות נעוריו הוא עוקב אחר הקריירה המוסיקלית שלהן ואחר חייהן הפרטיים, ואפילו יצר איתן קשרים במהלך השנים.

ניקי מינאז' מפרסמת באינסטגרם דיוקן שלה שצייר רועי פלנט

ניקי מינאז' מפרסמת באינסטגראם דיוקן שלה שצייר רועי פלנט


מנקודת ראותו, האמת הפנימית של כל אחת מהן חזקה מתכתיבי הנורמה החברתית-ציבורית, וכל אחת מהן יצרה לעצמה עולם משלה. את הרוח החופשית הזו הוא מנסה לשקף בציורי דיוקן של הזמרות, העשויים בטכניקה מרשימה ומעבירים את העיסוק בציור דרך תרבות האינסטגרם, הסלפי וחשיפת היתר.

הטיזינג הוא מוטיב מחבר, בין הקשר הפתייני והמתגרה שהכוכבות מנהלות עם הקהל, ובין הציור של פלנט, שעוקב אחריהן ומתכתב איתן – כפי שניתן לראות, לדוגמא, מציור ששלח פלנט למינאז' והיא העלתה בחשבון האינסטגרם שלה. בתערוכה יוצגו דיוקנאות חלקיים של שלוש הזמרות, בציורי עפרון מדויקים ועמלניים. הציורים אינם גמורים מתוך בחירה מכוונת – כחלק מההתגרות בצופה והרצון לעורר את הדמיון.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden