כל מה שחשוב ויפה
בר אלכסנדר

בוגרים 2016: בית הספר לעיצוב, המכללה למנהל; המחלקה לעיצוב תעשייתי מכליל, הדסה

בית הספר לעיצוב, המכללה למנהל
73 בוגרים: 61 עיצוב פנים, 12 תקשורת חזותית במרחב

התערוכה מתמקדת במתן פתרונות לסוגיית הכלכלה השיתופית כמנוף לשינוי תפיסות חיים. במקביל לפרויקטים ״סטנדרטיים״ בעיצוב פנים, מסקרן במיוחד לפגוש בתערוכה, זו השנה הראשונה, את פרויקטי הגמר של בוגרי המסלול לתקשורת חזותית במרחב – תחום התמחות ייחודי לבית הספר לעיצוב במכללה.

פרויקטים אלה עסקו בחניונים עירוניים שאינם בשימוש, שיוסבו לטובת צורכי קהילה, וכן בשילוב של פונקציות קהילתיות בחניונים פעילים. יחד עם זאת, אף על פי שהחזרה של התערוכה למבנה המכללה עשתה לפרויקטים רק טוב, העומס החזותי של השרטוטים והחתכים יוצר לעתים תחושה שהתערוכה מיועדת בעיקר לקהל המקצועי.

ליאור כהן

ליאור כהן

Banner - students and graduates

אהבנו במיוחד:

בר אלכסנדר חניון כושר ציבורי בחניון בית הדר בתל אביב, המתרוקן ממכוניות בשעות הערב ובסופי השבוע. הפיכת החניון למרחב המשמש לפעילות ספורטיבית – הכולל מסלול ריצה אולימפי, מגרשי כדורגל וכדורסל, תחנות כוח לאימון מחזורי ואפילו בריכה תלויה – נעשתה על ידי סדרה של התערבויות במרחב מבלי לפגוע בתכליתו הייעודית כמגרש חניה בשעות היום.

ליאור כהן פלטפורמת מסחר אלטרנטיבית ליוצרים בחניון בית הדר. המיזם מבוסס על יצירת פלטפורמה לקהילה יוצרת ובמה לאזרחים להציג ולמכור את התוצרת העצמית שלהם ללא פערי תיווך.

רועי כהן מתחם פופ-אפ לילי של סביבות עבודה בחודשי הקיץ בחניון בית הדר, המאפשר לשכור חללי עבודה מסוגים שונים לפי שעה, ומאפשר עבודה בשעות הלילה בסביבת עבודה מרווחת ונוחה, המאפשרת לשוחח בחופשיות ולשמוע מוזיקה בחברת ציפורי לילה נוספות להגברת תחושת השפיות והמורל.

רועי כהן

רועי כהן

דנה סגל אלטרנטיבה לעיצוב מרחבי ההמתנה בשדות תעופה. סגל פורצת את הגיאומטריה השגורה, ומציעה חלל מרובד ועשיר שיהווה מצע לעידוד אינטראקציה בין אנשים זרים. החלל סובב סביב במות שמזמינות פעולות שיתופיות, אקראיות או מתוכננות, בדומה לחיים החברתיים ברשת.

רון ברק כוכב אורבני: פלטפורמת פופ-אפ לנגן הרחוב, כיפות אקוסטיות שיכולות לשמש מצד אחד אמני רחוב כבמה, ומצד שני כמערכת ישיבה לצורך צפייה/אתנחתה לקהל הרחוב, גם כשהכיפות אינן מאוישות בנגן.

דנה סגל

דנה סגל

רון ברק

רון ברק


ליחצו כאן לשעות הביקור והכתובות של תערוכות בוגרי 2016 בבתי הספר והאקדמיות לעיצוב ואמנות


המחלקה לעיצוב תעשייתי מכליל, הדסה
23 בוגרים

תאונות העבודה באתרי בנייה, שאיבת חלק לאחר החזרה לעבודה מחופשת הלידה, משחק חוויתי לימודי לקראת טיפול שיניים, ערכת חובש רכוב על אופנוע ומערכת תמיכה להחלמה מניתוח לטיפול בהשמנת יתר, הם רק כמה מהפרויקטים שמוצגים בתערוכה ומאפיינים את רוח המחלקה: פרויקטים המתייחסים לצרכים אנושיים אמיתיים. בדומה לשנים קודמות, התערוכה מוצגת באופן מינורי ומינימליסטי, אולם העובדה שפעמים רבות מוצג אב טיפוס ולא הפיתוח עצמו, עלולה לפגוע ברושם הכללי שנוצר לאחר הביקור.

אהבנו במיוחד:

אוהד‬ דוד משחק חוויתי לימודי לילדים המדמה טיפולי שיניים‬, שמטרתו להפחית את החרדה אצל ילדים, ולהקל על חווית הביקור אצל רופא השיניים. המשחק מדמה לילד את טיפול השיניים אותו הוא יעבור, מתוך הבנה שידיעת שלבי תהליך הטיפול מפחיתה את החרדה אצל הילד.‬ המשחק מורכב מכלים הדומים לכלי הטיפול של הרופא ועושה שימוש בחומרים מעולם המשחקים של הילד  ומשלב מוטוריקה המותאמת לגילאי 3-6 ולמידה בסיסית של מבנה השיניים.‬

אוהד דוד

אוהד דוד

אוהד דוד2

אוהד דוד

כפיר כהן זדה מערכת למזעור נזקי שריפות חורש על ידי קיצור זמן התגובה, המורכבת מ-12 רחפנים הפועלים באופן אוטונומי בהתאם למאפייני השריפה. ‬

אורלי‬ פילדס פרוטזה לכלבים שעברו פגיעה או קטיעה באחת או בשתי הגפיים הקדמיות.‬ השימוש בפרוטזה מחזיר לכלב את יכולת התנועה והעצמאות שלו. ‬העיצוב בסגנון ספורטיבי, עכשווי ונחשק נעשה כדי לעודד ולעורר מחדש את החיבור והקשר בין הבעלים לכלב, ולמניעת מצב שבו הבעלים יראו בכלבם ״פגום״ לאחר קטיעה ויחליטו לוותר עליו בשל כך.‬

כפיר כהן זדה

כפיר כהן זדה

אורלי פילדס

אורלי פילדס

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden